Skocz do zawartości

[126l] Dobór rybek do obecnej obsady


Sorcor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się, jakie rybki mógłbym dodać do swojego akwarium.

Mam standardowe 126l.

 

Obecna obsada:

2x skalar

2x zbrojnik niebieski

Przypuszczam, że zaraz znajdzie się ktoś kto mi popuka po głowie bo skalary potrzebują 50 cm wysokości. Ja mam 45 i uważam, że jest to dla nich wystarczająco, akwarium nie jest zastawione jakimiś korzeniami więc mają dużo miejsca do pływania. Jeżeli ktoś ma dalsze zastrzeżenia bądź interesuje go to skąd te ryby się u mnie wzięły zapraszam do przeczytania tego tematu: viewtopic.php?t=22992

 

Chcielibyśmy dokupić do nich:

pielęgniczki

rybki denne

ławiczkę

 

Co do pielęgniczego to zastanawiamy się nad aprką ramirezek bądź haremem Kakadu. Które byłyby waszym zdaniem lepsze?

Jeżeli chodzi o rybki denne to na razie mam mętlik w głowie ale zastanawiałem się nad 5x kirys sterby + 5x cierniooczek.

Natomiast w sprawie ławiczki to cieszyłbym się gdyby ktoś mi doradził jaką i w jakiej ilości. Na razie myślałem nad danio (ale nei wiem jak one ze skalarami) lub microrasbora erythromicron. Neonków nie chcę bo już mam w innym akwarium .

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się uparłeś/aś na skalary to niech zostaną, bo i tak ich zostawisz niezależnie od tego co bym napisał.

Skalary raczej z pilęgniczkami nie, chyba że masz dużo kryjówek i roślin, ale to odpada bo napisałeś że mają dużo przedtrzeni do pływania.

Wg mnie tak:

2 skalary

2 zbrojniki(1+1)

15 neonków/rozbory/(bystrzyki)

ew kiryski ale raczej nie bo są już glonojady.

 

ps. jak by nie skalary to by było więkisze pole do popisu:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widuje dorosłe skalary i te oklepane 50cm wysokości [- podłoże] to moim zdaniem naprawdę minimum.

Poza tym sama wysokość to nie wszystko...

Przy 45cm i tym litrażu śmiem sądzić że także długość i szerokość akwarium będzie za mała jak na te ryby.

Lepiej oddaj skalary do odpowiedniego akwarium. ;)

 

A jeśli się uparłeś i skalary dla których akwarium jest delikatnie mówiąc ciasnawe zostają - to przynajmniej nic nie dokupuj.

Tym bardziej że hodowla microrazbor ze skalarami nie jest dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...