Skocz do zawartości

112l ogólne - by Jellyfish


jellyfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto mój baniak:

 

112l - 80x40x35

 

Podłoże: żwir

 

Oświetlenie: 2x18W

 

Sprzęt: filtr do wymiany

grzałka 100W

 

Fauna:

2x danio pręgowane

19x neon inessa

1+1 ramirezka

10x krewetka red cherry

 

Flora:

cobomba

gałęzatka

java moss

nurzaniec

papoć

pistia

żabienica

post-5475-13685160944521_thumb.jpg

post-5475-13685160944799_thumb.jpg

post-5475-13685160945217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, neony w naturze nie mają żwirku bazaltowego i jakoś im to nie przeszkadza.

Dodaj tło, jak chcesz, to Ci zrobie gipsowe, pomaluje się je na czarno i bedzie fajny efekt.

Trzeba oddać Danio, dodać roślinek, ale jak już mówiłem, jest super- jak na początek.

 

Powodzenia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, neony w naturze nie mają żwirku bazaltowego i jakoś im to nie przeszkadza.

Dodaj tło, jak chcesz, to Ci zrobie gipsowe, pomaluje się je na czarno i bedzie fajny efekt.

Trzeba oddać Danio, dodać roślinek, ale jak już mówiłem, jest super- jak na początek.

 

Powodzenia życzę :)

nie dziękuję :D z roślinkami muszę poczekać na giełdę...

a co do tła to dobry pomysł ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, neony w naturze nie mają żwirku bazaltowego i jakoś im to nie przeszkadza.

Dodaj tło, jak chcesz, to Ci zrobie gipsowe, pomaluje się je na czarno i bedzie fajny efekt.

Trzeba oddać Danio, dodać roślinek, ale jak już mówiłem, jest super- jak na początek.

 

Powodzenia życzę :)

Przyjrzyj się na zdjeciu gdzie się neony schowały w najciemniejszym kacie akwarium, ale to tak na marginesie, jeśli ja miałbym coś zmieniać to napewno od filtra rosliny zdażysz kupić :) akwarium ma potencjał napewno bedzie fajny baniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się zmieniło...nowy filtr :)

dodane czarne tło...na zjęciach może średnio widać, prawdopodobnie z powodu natleniania przez filtr

roślinki trochę się rozrosły...prawdopodobnie dodam coś, ale to dopiero w weekend (roślinki, ampularie, obsada na dno...)

 

no i zdjęcie mojej ulubienicy...niestety dzisiaj została sama...partner nie dał rady :(

post-5475-13685161020808_thumb.jpg

post-5475-13685161021121_thumb.jpg

post-5475-13685161021475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś blada ta ramirezka.

Ogólnie baniaczek zapowiada się ciekawie, tylko ta gałęzatka sztucznie wygląda, ale to tylko moje odczucie ;)

mówisz że blada??? nie znam się za bardzo...

 

co do gałęzatki to mam takie dwie kulki...może powinnam je jakoś rozciąć??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że blada??? nie znam się za bardzo...

Popatrz na fotki w necie ;)

co do gałęzatki to mam takie dwie kulki...może powinnam je jakoś rozciąć???

Nie powinnaś, tylko zasugerowałem że kulki wyglądają sztucznie.

Ale mogła byś się zastanowić nad jakimś korzonkiem i do niego przymocować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że blada??? nie znam się za bardzo...

Popatrz na fotki w necie ;)

co do gałęzatki to mam takie dwie kulki...może powinnam je jakoś rozciąć???

Nie powinnaś, tylko zasugerowałem że kulki wyglądają sztucznie.

Ale mogła byś się zastanowić nad jakimś korzonkiem i do niego przymocować ;)

widziałam fotki w necie...niektóre wyglądają tak jak moja...pozostałe są bardziej kolorowe...może moja nie jest jeszcze wybarwiona...a jeżeli nie o to chodzi to co jest nie tak???

 

co do korzonka to się pomyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze nie jest wybarwiona. Kup jaj jakiś wybarwiający pokarm to od razu zacznie lepiej wyglądać. Co do korzonka to jak najbardziej, wybierz sie do lasu, weź taki jak ci odpowiada, spreparuj do, obsadź mchem lub gałęzatką i od razu akwarium będzie ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze nie jest wybarwiona. Kup jaj jakiś wybarwiający pokarm to od razu zacznie lepiej wyglądać. Co do korzonka to jak najbardziej, wybierz sie do lasu, weź taki jak ci odpowiada, spreparuj do, obsadź mchem lub gałęzatką i od razu akwarium będzie ładniejsze.

pewnie masz rację :) ale z lasem będzie ciężko ;)

w niedziele zrobię zakupy na giełdzie i coś dodam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

aktualizacja :D

nietety nie mogę wciąż dostać się na giełdę :( ale mam nadzieję, że w tą niedzielę się uda :)

do obsady doszedł harem endlerek (1+3), 3 ampularie (biała, żółta i brązowa) oraz otoski

dodałam korzenie oraz patyki, na których umieściłam mech...ale nie jestem zadowolona z efektu...na przód chcę posadzić jakieś trawki... oceniajcie :)

post-5475-13685161213947_thumb.jpg

post-5475-13685161214288_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś cisza u mnie :(...czyżby było aż tak źle???

dzisiaj pozbyłam się jednak mchu z gałązek i jest o wiele lepiej.... w niedzielę postaram się dodać kolejne fotki....

mam pytanie...czy do mojej obecnej obsady:

16xneon inessa

endlerki (1+3)

parka ramirezek

4 otoski

3 ampularie

 

mogłabym dodać jeszcze jakieś kiryski????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale nie dawaj ich za dużo (5-6szt)

IMHO Mech na gałązkach właśnie wyglądał rewela!

Mam nadzieje, że bede miał tego neta, to wejde w końcu na gg :D

oj mech z bliska był mega brudny...wyglądało to paskudnie :P

 

a co do gg to czekam z niecierpliwościa :D

p.s. daj znać czy będziecie w niedzielę na giełdzie ... bo ja mam nadzieję, że w końcu się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dodaję kolejne fotki baniaka....wreszcie giełda ruszyła, dokupiłam kilka roślinek na przód...wciąż nie jest to to co chcę uzyskać...ale powoli powoli :)

moja ramirezka królowa akwarium ma już swojego partnera (sorki za jakość zdjęcia, ale ruchliwy jest skubaniec :D)...dodatkowo doszły helenki oraz 4 kiryski panda...

post-5475-1368516127532_thumb.jpg

post-5475-13685161275627_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

chciałam tylko się pochwalić, że dziś zauważyłam ikrę:) na korzeniu należącą do ramirezek jupiiiiiiiiiiii

niestety nie mogę zrobić zdjęcia ponieważ właśnie wyjeżdzam do rodziców na święta....

myślicie, że jakaś część ikry przetrwa??? bidulki odganiają wszystkich mieszkańców baniaka...no cóż...zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...