Jump to content

jakie roślinki ?


Recommended Posts

A wstawić przecinki to nie łaska ? chyba minute rozgryzałem co jest co ehmm. Widać, że coś masz nie tak z wodą zbyt mętna (filtr działa Ci cały czas ? ) 1,2 to chyba będzie pierwszy i drugi plan, a co do 3 to bym podciął to co masz i wsadził w żwirek, kilka tygodni i nieźle zarośnie. (podaj światło bo możemy jedynie Ci w ciemno doradzać rośliny)

Link to comment
Share on other sites

Oświetlenie 0,79/l , barwa światła 2700 .

Jeśli jest tak jak piszesz ,to powiem ci tak od siebie ale po cichu ,że masz do kitu to oświetlenie .Mimo ,że wysoka ilość watów ,to niestety barwa całkowicie nie dobra.Przy tej barwie jedno co bardzo dobrze rośnie to glony,piękne kolonie zielenic można mieć.

Zmień barwę .Wydaje mi się ,że masz w oświetleniu zwykłą żarówkę ,więc musisz sobie poszukać coś innego albo dokupić jest tego troszkę na allegro lub w jakimś markecie żarówkę o barwie 6400K.Są napewno bo i ja takie stosuję.

Link to comment
Share on other sites

To do d*** jakaś ta OBI, idź do castoramy teraz mają dość wysoki wybór na dziale oświetlenia (ostatnio sam byłem po włącznik czasowy i kątem oka widziałem świetlówki energooszczędne o barwie 6400k).

Link to comment
Share on other sites

Dobra będzie 6500K i 18w.

Teraz moje pytanie, czy mogę zrobić dyfuzor CO2 np. z bańki (takiej lekarskiej do zasysania ), albo czego, pojemnika. I mam zamiar, raz dziennie potrząsnąć wodą gazowaną (bo nie lubię gazowanej więc rozgazowuje sobie) i jak mam to robić rano wpuszczam CO2 a wieczorem wyjmuje ? I się powtarza...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...