Skocz do zawartości

Pomoc akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze was o pomoc Otóż zakładam akwarium, jutro ide odebrać 63litrowe akwarium wraz z pompką i grzałką i tu nasuwa sie moje pytanie do was, jakie umieścić w nim roślinki, chcę by to akwarium było bardzo zielone ;] na podłoże chciał bym jakąś łagodną trawkę na środku postawie korzeń który sam znajdę obrobię itd. Proszę o nazwy jakiś roślinek oraz jakie rybki mają tam zamieszkać na pewno neonówki bym chciał bardzo mi sie podobają i zauważyłem dużo ludzi je ma. bardzo proszę żeby nie było przesady cenowej ; ] najlepiej gdyby były roślinki które mogę znaleźć w jeziorze,rzece,stawie pozdrawiam ;] :help: / i jeśli chodzi o dobór rybek to jaki byście polecali biotop? i jakie podłoże z czego(kamyczki, słyszałem tez o ziemi i żwirku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie brałabym korzenia- jest z nim dużo kłopotu. Ja miałam i tylko brudził wodę, nawet jak go już dobrze wymoczyłam i "wykąpałam" w soli... Co do ryb, to zależy, czy chcesz je rozmnażać, czy też nie. Jeśli tak, to polecam żyworódki, takie jak np. gupiki, czy molinezje (tylko nie może być połączenie gupiki+molinezje, bo molki obgryzają ogony gupikom. Jedno z dwóch). Możesz trzymać z nimi neonki, które (tak nawiasem mówiąc) ciężko rozmnożyć.

Na temat roślinek niech wypowiedzą się inni forumowicze, bo ja mam tylko sztuczne ;p

 

Mam nadzieję, że nie nagadałam głupot ;p ale raczej nie ;):D ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym żeby tam nie było 2-3 rodzajów rybek tylko przynajmniej z 6 ;] między innymi glonojad :D:roll:

Na "glonojada", masz za małe akwarium.

Tak samo jak na 6 lub więcej rodzajów ryb.

 

Chcesz duże ryby i sporo gatunków? Kup duże akwarium.

W tym będziesz musiał się ograniczyć do 3-4 gatunków niewielkich ryb.

 

Rośliny z rzek/stawów raczej kiepsko trzymają się w akwariach.

Trawnik na standardowym oświetleniu możesz sobie odpuścić.

Jak rośliny to te:

viewtopic.php?f=5&t=9355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daxol aby Ci pomóc w sprawie roślin potrzebujemy znać ile będziesz mieć watów w akwarium (pewno bedziesz brać z pokrywą to akwa i będzie tam standard 15w) w sprawię neonów jeśli bardzo Ci się podobają to czemu nie 15 szt. starczy. Nie wiem dlaczego poprzedniczka ma złe zdanie o gupikach (odrobina czasu, selekcja i mozna stworzyć bardzo piękne samce, na - są to żyworodki, sam posiadam gupiki własnego miotu kupione rok temu i co idzie stworzyć to bajka ;) ) Co do podłoża to już sam poczytaj bo za długo tu by pisać, jeśli spędzisz troszkę czasu nad lekturami są dojdziesz co dla Ciebie będzie odpowiednie i służyło rośliną. A co do żwirku nie polecam bazaltu sam go mam i bluzgam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co związku z tym korzeniem podarować sobie? można je zastąpić czymś podobnym ;]?//co do czytania to czytam juz od paru dni wiele poradników ale i tak wiele rzeczy po prostu nie ogarniam ;]/jeżeli dało by rady prosił bym o linki do jakiś poradników które wy polecanie moze cos porządnego ominąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to dobry korzeń [nie spróchniały, nie z drzewa iglastego, nie z krzewu, nie z drzewa owocowego] i dobrze go spreparujesz [ viewtopic.php?f=7&t=11051 ] - to będzie ok.

 

Czym zastąpić? Można kamieniami, ale też nie wszystkie się nadają.

Nie wkładaj tylko do akwarium żadnych zatopionych statków, bąbelkujących Nemo, lub średniowiecznych zamków. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadają, ale te już, że tak powiem, "na zdechnięciu" ;] jak nie będą dobrze karmione, to mogą zacząć obgryzać inne roślinki. Do krewetek nie każdy gatunek ryb się nadaje. Ja zamierzam w niedługim czasie trzymać je z gupikami. Ale jakie inne gatunki się nadają, to już się wypowiedzą inni forumowicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...