Skocz do zawartości

młode pielęgniczki kakadu


japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w akwarium ogólnym 200l rozmnożyła mi się pielęgniczka kakadu - chyba. piszę, że chyba bo nie widziałem ikry tylko siedzę sobie i patrzę na akwarium a tu nagle spomiędzy żwiru wyskakuje mi malutka rybka (1 góra 2mm) po chwili wypłynęło jeszcze kilka i cały czas trzymały się blisko samiczki kakadu. czy koniecznie muszę kupić kotnik czy mogę je zostawić tak jak są. obsada to:

- p.kakadu (1+3)

- p.ramireza (1+1)

- neon inessa ok.30

- otosek x8

-kirysek sterby x8 (dopiero będą, bo u mnie są trudno dostępne, więc narazie ich nie brać czy mogę je wziąść?)

 

proszę odpiszcie szybko co mam robić bo jeszcze nigdy mi się żadne pielęgniczki nie rozmnożyły a chciałbym jak najlepiej je odchować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kiryski to będą miały ciężkie życie z kakadu. Zwłaszcza jeśli masz agresywnego samca kakadu. No chyba, że wpuścisz już sporych rozmiarów kiryski ;). Kiryski same w sobie nie będą stanowiły zagrożenia dla narybku jedynie mogą denerwować samice bo z natury są to rybki pływające szybko i w grupie, poza tym jeśli w przyszłości twoje kakadu znowu będą się wycierać, a raczej tak będzie skoro już raz podeszły do tarła, to kiryski będą zagrożeniem dla ikry kakadu.

A teraz coś bardziej pocieszającego;) masz duży zbiornik więc myślę, że i kakadu i kiryski znajdą sobie w nim miejsce ;). Musisz sam się przekonać czy to wypali. Każda ryba ma innych charakter i wszystko od tego zależy. Bardziej niż o małe kakadu i kiryski martwiłbym się o neonki bo on z wkurzonym samcem kakadu albo matką broniącą młodych nie będą miały szans jeśli zbytnio się zbliżą.

Pozostaje ci obserwacja akwarium i obsady. Jeśli teraz twoje rybki się dogadują to i grupka kirysków w niczym nie powinna zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Młodych pielęgniczek nie odławia się od matki!! Matka jeśli jest młoda musi się nauczyć opiekować młodymi, a doświadczona spokojnie obroni narybek jeśli w akwarium kakadu to gatunek dominujący. To, że Ci zdechły młode kakadu to żadna ameryka ;) nie jesteś pierwszy i nie ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...