Skocz do zawartości

Żłobek Rudej- 13l- aktualizacja str. 3


SzaraMysz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żłobek zrobiony "na szybko", nieprzemyślany... miałam mchy, korzenie, wolny czas.

Jutro dojdzie podłoże, obsadzę korzenie, pozmieniam ustawienia ;) , zobaczymy co wyjdzie...

 

Filtr AquaSzut 280, grzałka 10W- nie znam nazwy, lampka- jak widać :D

 

W żłobku 11 gupików, 30 krewetek RC...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie to nawet na szybko i nieprzemyślanie wszystko pięknie wychodzi :) Korzeni też bym już nie ruszała. Fajnie się ułożyły. Podłoże może być piach. A tło z mchów - no nie wiem. Przy obsadzeniu korzeni i rozrośnięciu się może być niezły busz. U mnie właśnie zarasta, ale ja nie mam tak dużych korzeni. Ja bym dała trochę wgłębki, pelii i gałęzatki, tak dla różnorodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzatka odpada na 100%, miałam z nią nie lada problemy- zbierała cały syf z wody i gniła :x . Odnośnie światła, to mam w planach zakup jakiegoś odpowiedniego... kwestia paru dni- spokojnie mchom nic nie będzie ;) Piachu nie chcę- przy tak małej powierzchni akwarium i takiej ilości korzeni, gupików ;) będę chciała raz w tygodniu robić podmianki z odmulaniem... więc w grę wchodzi tylko jakiś żwirek o średniej granulacji. Dzięki za wypowiedzi :D

p.s tło z mchu fajny bajer- pomyślę coś w tym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemów z gałęzatką (jest przymocowana na kamieniu). Bardzo mi się podoba ta soczysta zieleń. Teraz żałuję, że nie zrobiłam z tego tła. A piach osobiście odradzam. Jak były jeszcze same krewety to jakoś to było a po zamieszkaniu narybku mieczyka syf i nawet lekka sinica się rzuciła. Poza tym odmulacz zawsze wciąga trochę tego piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itz łonderful.

 

Ludzie swoje główne baniaki mają brzydsze niż twoje przedszkole :)

Co do braku podłoża to uważam że tak ma być w przedszkolach i szpitalikach, bo łatwo zebrać wszystkie kupki czy niezjedzone resztki pokarmu i uniknąć potem jakichś komplikacji.

Tego typu akwarium ma spełniać konkretną funkcję, a nie stanowić dekorację. Chociaż temu te korzonki z zielenią dodały uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu podłoża, coś jednak zgrzyta (nie mówię o jaskrawości- wina aparatu, w rzeczywistości lepiej to wygląda). Dodam chyba jeszcze jeden korzeń na podłoże ale zostawię pusty... jakieś sugestie, porady...

 

p.s. nie wiem, czy nie skłonić się w stronę bazaltu... :| i chyba zmienię tło, bo z obecnym zlewają mi się korzenie...

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ekstra wygląda ten żłobek i jakieś mi mchy są znajome ,no no no ciekawe gdzie ja je już widziałem. ;)

Jeśli chodzi o moja uwagę to jako podłoże użył, bym czegoś drobniejszego i na pewno dodał bym jakiś jeszcze korzonek na dno,bo jest tam troszeczkę za pusto.

Być może mchy jak się rozrosną to położą się troszeczkę co spowoduje iż przykryją troszeczkę.

A cha mam jeszcze wrażenie ,że pomieszałaś mchy i dodałaś na wspólnym korzeniu jawę .Na twoim miejscu dodał bym osobny korzeń i właśnie na nim inny rodzaj mchu.

Myślę ,że bardzo ładnie mógłby się u ciebie prezentować flame,choć troszeczkę za duży.

Ogólnie bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie było mnie na stronce już długo, długo. Pojawiam się wraz z nowymi zdjęciami. Niestety wgłębka szaleje, wbija się gdzie popadnie, rozrasta i "tworzy" coś w rodzaju śmietnika. Nie jest to już żłobek dla maluchów rybich, lecz krewetkarium. W planach mam usunąć jeden korzeń i upchnąć gdzieś ładny kamyczek. Jak uporządkuję (o ile znajdę czas), będą kolejne fotki.

 

Dołączona grafika

 

i widok całości :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...