Skocz do zawartości

Jak zrobić "roślinny dywanik" w akrarium?


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

to są okrzemki, /|\

 

a zdjęcie wstawione przez matiego przedstawia krasnorosty :)

Przyczyny to, zbyt twarda woda, wysokie pH wody (7,4<)

a metodą na pozbycie się ich jest obniżenie pH do 6,5 i twardości wody poniżej 6*N,

pozdrawiam i witam na forum :)

 

ps. zdjęcie zapożyczone z google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati2701 tu chodzi o złe parametry, a raczej nie o światło - kryptokorynka w bardzo dobrej kondycji

 

danielek podałeś bardzo starą stronke na której nawet nie ma uwzględnionych krasnorostów, a po 2 bardzo słabe zdjęcia mają

zapraszam do lektury jaką jest google/zdjęcia :)

po 2 . zielenice powstają przy zbyt wysokim świetle + organika a okrzemki w niedoświetlonych baniakach

 

 

mati jeżeli masz to na jakichś ozdobach w akwarium i możesz je wyciągnąć bez wzruszania dna to wyciągnij i rozpuść pół kieliszka (25ml) zwykłej kranówki i tyle kwasku cytrynowego ile sie da rozpuścić, palcem rozprowadź po tym glonie wypłucz i ozdobę możesz z powrotem dać do akwarium, krasnorosty zjaśnieją i zgniją, można stosować też na anubiasach bo to są naprawde pancerne roślinki :D

 

pozdrawiam akwamaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK tylko że te glony są na roślinie, mam ją wyciągnąć z akwarium czy jest jakiś inny sposób :?:

A co do światła to znowu jest to wina moich świetlówek, które dają za mało światła :?:

W mojej pokrywie zmieszczą się maximum 60cm długie, wiem że mam wybrać z Philipsa ale nie wiem jakiej mocy, bo jeżeli kupiłbym 60cm to one mają 18W co nic nie zmienia oprócz tego że były by trzy a nie dwie (jak do tej pory). Ma ktos jakiś pomysł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz podana stronka była o zielenicach dlatego nie było tam krasnorostów. Ja osobiście mam zielenice w akwarium o bardzo słabym oświetleniu, ale akurat mi one pasują bo ładnie porastają tło oraz kamienie.

Dalej upierasz się przy swoim http://www.pmp.p-net.pl/walka_z_glonami.htm tu masz zdjęcia krasnorostów.

 

Do tego proponujesz walkę z glonami, a moim zdaniem najpierw trzeba pozbyć się przyczyn walczyć w twój sposób trzeba non stop. Proponujesz obniżenie pH a nawet nie wiesz czy jego ryby tolerują niższe pH totalna głupota. Człowiek ma świetlówki o widmie światła totalnie niesprzyjającemu roślinom. Oświetlenie na poziomie 0,4 w na litr to dla roślin mało, a ty mówisz że ma za silne światło :shock:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym wymienić świetlówki (na jakiś rok, może półroku) mogłyby być: jedna PHILIPS AQUARELLE T8 18W a druga PHILIPS TL-D Ra 93 965 :?:

Czy zmieni to coś w stosunku do tych standardowych świetlówek które teraz mam :?: Czy taka zmiana będzie miała jakiś pozytywny wpływ np. na rośliny :?:

Mam akwarium dosyć krótko i niechcę się pchać odrazu w duże koszty, a poza tym mocniejsze świetlówki ciągną więcej prądu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Aby zrobić sobie taki "roślinny dywanik" niekoniecznie potrzebna jest pompka CO2, ale dobre oświetlenie musi być.

Wiem, bo sama mam coś podobnego. Ale zanim to opiszę to już Ci mówię że musisz zostawić tym kiryskom trochę miejsca, bo są to ryby pływające w dolnej partii akwarium. Osobiście przy kiryskach jeżeli bardzo Ci zależy na tym dywanie to ja go zrobiłam z "dziurami" :arrow: Chodzi mi o to że po prostu w akwarium posadziłam kilka kęp mechu jawajskiego - świetnie się do tego nadaje. Żeby dobrze rosnął to pod warstwa żwirku położyłam warstwę "SERA Floderport". Trochę drogie :| ale efekt po kliku tygodniach jest świetny :D Wracając do sadzenia to nie przesadzaj, bo z własnego doświadczenia wiem, że kiryskom trochę takie całe roślinne dno trochę przeszkadza :( Ale jak zostawisz im trochę miejsca to bez problemu sobie tam żyją :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...