Skocz do zawartości

200l


mariuszpol18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2x Pielęgniczka Ramireza, 7x Kirysek pstry, 5x Tetra czarna,4x Cierniooczek Kuhla, 6x Żaglowiec skalar,1x zbrojnik

1x Gurami dwuplamisty, 2x Bocja siatkowana, 1x Danio pręgowany, 1x molinezja ostrousta,

wiec taką mam obsadę wiem ze nie jest najlepiej ale ryb z drugiej linijki chciałbym się pozbyć tylko ze żeby je złapać chyba bym musiał całą wodę spuścić od razu się chowają jak tylko z siatką podchodzę

wiec moje pytanie jest takie jakie ryby mogę zostawić żeby ryby z pierwszej linijki czuły się dobrze ?

i jakie ewentualnie dokupić

 

 

a skalary jeszcze się nie dobrały i jak narazie nie mają zamiaru się trzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak skalary się dobiorą zostaw 1 max 2 parki. Dokup trochę tetr-tak ok. 10-13 sztuk bo to rybki ławicowe.

Gurami, danio oddaj. Co do bocji to nie jestem pewna. Molinezja możesz oddać albo kupić jej 1-2 towarzyszy (niekoniecznie odmiennej płci).

Obsada czyszcząca ok.

 

1+1/2+2 skalar

15-18 żałobniczek

1+1 Ramirez

5 cierniooczków

7 kirysków

1 zbrojnik

ew. 2-3 molienzje.

 

Nic raczej nie dokupywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz jak na to tak patrze to faktycznie troche przesadziłam. :oops:

 

 

2x Pielęgniczka Ramireza-Ok

6x Kirysek pstry-Ok

9x Tetra czarna-To ryba ławicowa więc lepiej ok. 13-15 sztuk

4x Cierniooczek Kuhla-wybierz cierniooczki albo bocje/

4x Żaglowiec skalar-zostaw parkę

1x zbrojnik niebieski-Ok.

2x Bocja siatkowana-Min. 6 sztuk

3x molinezja ostrousta-Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalszy ciąg przerzedzania obsady pielegniczki i skalar zdechł a bocji się pozbyłem teraz jest tak

6x Kirysek pstry

9x Tetra czarna

4x Cierniooczek Kuhla

3x Żaglowiec skalar

1x zbrojnik niebieski

2x molinezja ostrousta

teraz rybek jest bardzo mało wiec jaki mogę dokupić nowy gatunek aby ładnie się prezentował i dobrze razem żył z tym co już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak by były to bym dokupił ale w moim mieście w żadnym sklepie już ich nie ma przez trudności z łapaniem haha

a moliki wolałbym zatrzymać żeby mieć chociaż jeden żyworodki

chciałbym jeszcze jakieś okazałe rybki bo oprócz skalarów to same kurduple zostały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślisz o neonkach to pamiętaj, że jest duża szansa na to, że skalary potraktują je jako pokarm więc jeśli je weźmiesz to tylko na własne ryzyko i jeśli zrezygnowałbyś z tetr zawsze byś mógł dodać jakąś sporą ławice ... tylko przypominam o zagrożeniu ze strony skalarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...