Skocz do zawartości

[45l] ogólne


paradis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis zbiornika

 

zbiornik 45 l, 50x30x30

 

- oświetlenie 22 W,

- filtracja kaskada HBL 301,

- ogrzewania standardowa grzałka 30W

- technika CO2 brak,

- flora brak,

- fauna brak,

- parametry wody Ph 7, reszty brak,

- podłoże bazalt 1-5mm, przód akwarium warstwa 3,5 cm, tył 7 cm,

- temp wody ok. 26 stopni C.

 

Witam :) Postanowiłem ponownie dzielić się newsami, problemami na forum akwarystycznym. Zbiornik miałem około roku przez rok, aż do sierpnia ubiegłego roku kiedy to nastąpiła przeprowadzka do mieszkania zastępczego. Myśl o ponownym założeniu zbiornika zrodziła się w chwili wprowadzania się do nowego domu.

 

Zbiornik zalałem jakieś dwa tygodnie temu i oczekuję aż dojrzeje. Roślinki zamówione dzisiaj i mają być w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że wystarczą, choć na początek na zbyt wiele nie liczę. Nawozić mam zamiar kulkami torfowymi i zobaczymy czy to wystarczy. Co do rybek to póki co nie mam pomysłu, co będę trzymał bo w poprzednim miałem parkę Ramirezek i mnóstwo kreweci Red Cherry. Niby mi to wystarczyło ale teraz chciałbym, żeby rybek było więcej, lecz póki co pomysłu nie mam i będę musiał zmusić się, aby poczytać na ten temat na forum. Czas na fotkę zbiornika :)

 

Dołączona grafika

 

Póki co nie ma co podziwiać ale jak wiadomo to dopiero początek. Co do kokosów to już ich nie ma bo kupiony korzeń się moczy i gdy przyjdzie mech spróbuje go jakoś umieścić. Porady mile widziane. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też :)

 

Zamówiony przeze mnie zestaw składa się z następujących roślinek:

Hemianthus callitrichoides, Języcznik australijski (Glossostigma), Milimeter Moss, Hemianthus micranthemoide, Didiplis diandra, Hedyotis salzmannii, Rotala indica, Heterantera paskowana, Lysimachia nummularia, Rogatek sztywny, Flame moss, Willow moss, Pheonix moss, Creeping moss, Mini Java moss, Pelia, Rzęsa wodna.

 

Prócz tego jeszcze jakieś dwa gratisy. Nie wiem przypadkiem czy tych roślinek nie jest za dużo ale zobaczymy jak zacznę to obsadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemianthus callitrichoides- preferuje CO2 (nie masz CO2 :) ), bardzo delikatna i wrażliwa na glony ale do małego akwarium w sam raz,

 

glosia- musi być dobre oświetlenie,

 

Didiplis diandra- Peplis- nie polecam, bardzo trudna w uprawie,

 

Lysimachia nummularia- roślina zimą lubi obumierać, jedynie można ten proces ciut zahamować zwiększając w akwarium temp. czasem nic to nie daje. Poza tym to roślina, która bardziej nadaje się do pludarium.

 

Do mchów nie ,mam zastrzeżeń (nie wiem jak inni) , pozostałych roślin nie komentuje bo nigdy ich nie miałam, lub po prostu ich nie zmam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem :) Ale i tak bardziej opłaca się kupić zestaw na allegro niż pojedynczo w sklepach, gdzie rośliny wyglądają tragicznie.

Powiem Ci szczerze że zestawy z allegro to często kiepski interes,

Zwykle składają się zwykle z pojedynczych sadzonek.

Zanim wyrośnie coś z tego to miną wieki... a z np. 3 rotali czy tam rogatka ładnej kępa roślin nie stworzysz.

Miej też świadomość że w 95% przypadków zdjęcia roślin i baniaków w których są te rośliny są brane z neta. Stan roślin też dobry być nie musi bo kupujesz "w ciemno".

 

W sklepie przynajmniej wiesz co kupujesz, a w koszyczku te 10-15 sadzonek masz...

Jak już chcesz przez neta to masz kilka dobrych sklepów, w tym np. RA.

Tam masz pewność że kupujesz rośliny zdrowe, bez ślimaków, bez glonów i nie w ilości kilku sztuk...

 

Co do akwa na razie nie ma co oceniać. Skombinuj sobie jakiś większy korzeń/kamień. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe ale przekonamy się jak będzie. Wczoraj zwiedziłem 4 sklepy zoologiczne i naprawdę poza jednym w którym 2 sadzonki 4 listnych Vallisnerii kosztowało 12 zł, roślinki były w opłakanym stanie. Korzonek również mam i to całkiem niezły tylko muszę się moczyć bo zatonąć nie chciał. Moczy się ok. 2 tygodni, więc dzisiaj spróbuje go włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, to nie ma co oceniać. Zobaczymy jak będzie wyglądał baniaczek, gdy posadzisz rośliny. Co do obsady to załóż temat w dziale "Obsady zbiorników". Tam Ci poradzą jaką obsadę możesz tu wpuścić.

 

Swoją drogą mam identyczne akwarium. Zalałem je 10 dni temu, za parę dni muszę się wybrać po ryby i dokupić parę roślin.

Poluję na cryptocorynę, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej odpowiednich rozmiarów, bo nie chcę kupować wielkie za 15zł - a taką mi oferowane. Polecam Ci moczarki kanadyjskie - bardzo ładnie wyglądają w takim baniaczku - dostaniesz je w wielu zoologach, u mnie 1zł za sztukę. Nie są one również trudne w utrzymaniu, lecz aby na prawdę dobrze wyglądały kup co najmniej 6-8 sztuk i posadź w jednej kępce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...