Skocz do zawartości

54l - BW - jaka obsada?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do obsady ja jednak polecam "mniej oklepane" (przynajmniej na tym forum)

:arrow: harem 1+2 (do wyboru)

- a. trifasciata

- a. borelli

- a. viejita

-a. panduro

-a. nijsseni

-a. agassizi

-a. uaupesi ;)

Biały drobny piasek (taki jak od malawi) może być,czy lepiej dać coś innego?

Ja mam taki i nie jest źle 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 15W bo inna i tak w pokrywę nie wejdzie ;) To już kolejne problemy mam rozwiązane ;)

Teraz muszę tylko załatwić jakiś filtr i można stawiać ;) Potem korzonki,liście,szyszki i dążenie do jakiejś fajnej kompozycji :)

 

Co do filtra to myślałem nad kaskadą tą chińską tanią,ale jak czytałem kilka opinii to ponoć dość szybko wirniki siadają,więc nie wiem.

A co sądzicie o firmie HAGEN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast pospolitych Innesek kup neonki zielone?

Szczerze mówiąc mi osobiście bardziej podobają się Innesa, ale do BW jakoś bardziej pasują zielone. ;)

 

Co do filtra, uzbieraj sobie kasę do FZN2.

Będziesz miał cichy, bezawaryjny filtr na lata. ;)

 

Podłoże to zwykły piasek kilka kilo.

A oświetlenie to 15W 10000K świetlówka T8 powinno wystarczyć ;)

Do BW, lepiej żółty.

Oświetlenie ciepłe, najlepiej poniżej 6500K.

Nawet zamiast świetlówki mogła by być zwykła ciepła żarówka energooszczędna.

10000K to do holendra, a nie rasowego BW. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad zwykła żarówą :)

Co do neonów zielonych to u mnie raczej nie dostanę,jedynie na zamówienie a to już znacznie droższe ;/

 

Co do filtra to kupiłem własnie używany (chyba unimax 150) Z tego co allegrowicz napisał i widać na zdjęciu to tak pzypuszczam.

Wiem,że filtr znacznie za duży. Ale może jednak uzyć go w 54l? Jeśli nie to naprawię kabel,bo coś nie łączy i sprzedam i wtedy kupię FZN.

 

Tutaj fota:post-2629-13685160934233_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kirysków nie występuje w BW

 

I co z tego? Powiedz to moim pigmejkom, to cię zjedzą ze szpinakiem i popiją to wybornym chianti.

 

Nie poszalejesz z obsadą

Wręcz przeciwnie - nie ma takiego drugiego biotopu, z którym można równie poszaleć w 54l.

 

Rafi, przyjacielu - po raz dwusetny trzeci szalejesz tu z wujkiem Guglem, a nie z praktyczną wiedzą. Pokaż swój baniak!

 

Do autora:

Na górę pstrążenice marmurkowane, na środek kiryski karłowate (tak - te kiryski nie siedzą przy dnie), na dno zbrojniki drobne. Liczby mogą być dyskusyjne, ale proponuję w kolejności: 7, 10, 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górę pstrążenice marmurkowane, na środek kiryski karłowate (tak - te kiryski nie siedzą przy dnie), na dno zbrojniki drobne. Liczby mogą być dyskusyjne, ale proponuję w kolejności: 7, 10, 3.

Niestety obawiam się że skoro neony zielone są tam gdzie Michal1511 mieszka niedostępne to z tymi rybami może być podobnie... ale jeśli da się je kupić to czemu nie. ;)

 

Filtr - zostaw sobie ten kubeł. ;)

Przepływ ma porównywalny do FZN2 [oczywiście skręconego tak żeby nie robił pralki w tym litrażu...], a ma dużo więcej miejsca na wkłady. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filtrem jest tak, że IMHO nie ma czegoś takiego, jak za duży filtr. Duży zawsze skręcisz, jeśli zrobi się pralka, a małego nie podrasujesz. Skoro masz miejsce, to dawaj ten kubeł - tylko ustaw sobie w telefonie datę montażu i nastaw alarm, żebyś go nie zapomniał wyczyścić za dwa lata.

 

 

Na górę pstrążenice marmurkowane, na środek kiryski karłowate (tak - te kiryski nie siedzą przy dnie), na dno zbrojniki drobne. Liczby mogą być dyskusyjne, ale proponuję w kolejności: 7, 10, 3.

Niestety obawiam się że skoro neony zielone są tam gdzie Michal1511 mieszka niedostępne to z tymi rybami może być podobnie... ale jeśli da się je kupić to czemu nie. ;)

 

Filtr - zostaw sobie ten kubeł. ;)

Przepływ ma porównywalny do FZN2 [oczywiście skręconego tak żeby nie robił pralki w tym litrażu...], a ma dużo więcej miejsca na wkłady. ;)

Atreyu - ja nie znalazłem tych pstrążenic w żadnym sklepie w Trójmieście, więc Michał ma takie same szanse, jak ja ;) Jeśli przyleci samolot z odpowiednim frachtem, to wszyscy będziemy zadowoleni. Poza tym są portale aukcyjne i fora. Pod warunkiem, że miedzy sprzedawcą a nabywcą jest możliwość przesyłki konduktorskiej lub bezpośrednie połączenie PKS. Sam kupiłem Pseudomugil gertrudae ostatniej mroźnej zimy - przyjechały elegancko prosto z Białegostoku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu - ja nie znalazłem tych pstrążenic w żadnym sklepie w Trójmieście, więc Michał ma takie same szanse, jak ja ;) Jeśli przyleci samolot z odpowiednim frachtem, to wszyscy będziemy zadowoleni.

Zdarzyło mi się je widywać w krakowskich sklepach, nawet wczoraj. :)

Dzięki za cenne info :) Już zacząłem się denerowować,że będzie za duży i niepotrzebnie go kupowałem. A kupiłem za 55zł (w cenie przesyłka) Opłacało się?

Kubeł za 55zł? Za tyle kupiłbyś jako taki wewnętrzny, pewnie że się opłacało. ;)

Pisałeś że coś nie tak z kablem, ale jeśli to sam zreperujesz to nie widzę problemu.

Jakie najlepiej gałązki do BW? Z wierzby?

Nie wiem jakie najlepiej, ale mam od pewnego czasu takie gałązki w zwykłym baniaku i wszystko jest ok. ;)

 

PS: 3P - przy okazji połączyłem Ci posty żeby było "regulaminowo". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kirysków nie występuje w BW

 

I co z tego? Powiedz to moim pigmejkom, to cię zjedzą ze szpinakiem i popiją to wybornym chianti.

Wpuść se nawet welonka do BW i będzie dobrze (oczywiście z niską temperaturą ale nie będzie przecież naturalnie.

 

Rafi, przyjacielu - po raz dwusetny trzeci szalejesz tu z wujkiem Guglem, a nie z praktyczną wiedzą. Pokaż swój baniak!

Cierpliwość cnotą akwarysty. Czekam na odszkodowanie.

 

Do autora:

Na górę pstrążenice marmurkowane, na środek kiryski karłowate (tak - te kiryski nie siedzą przy dnie), na dno zbrojniki drobne. Liczby mogą być dyskusyjne, ale proponuję w kolejności: 7, 10, 3.

A wiesz ze im trzeba odlać wodę? 10-15 cm.? Wtedy to one i tylko coś na dno bo w środku już się nic nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady ja jednak polecam "mniej oklepane" (przynajmniej na tym forum)

:arrow: harem 1+2 (do wyboru)

- a. trifasciata

- a. borelli

- a. viejita

-a. panduro

-a. nijsseni

-a. agassizi

-a. uaupesi ;)

Taka sprawa że niektóre nie występują w BW a niektóre się nie nadają.

No sorry, ale mi takie polecono, i myślę że są odpowiednie ;) (inni mogą się nie zgadzać :twisted: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...