Skocz do zawartości

Filtr z oczka wodnego w akwarium.


djkrzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość używania w akwarium 375l filtra do oczka wodnego?

Np. taki zestaw:

pompa

1)http://allegro.pl/pompa-atman-1200-l-h-tylko-18w-os-ceramiczna-i1303048096.html wydajność 1200l/h i moc 18 W

cena 52,50 zł

2)http://allegro.pl/pompa-fontannowa-hj-1123-1400-l-h-h-1-7m-i1301654084.html wydajność 1400l/h i moc 18 W

cena 54 zł

filtr

1)http://allegro.pl/filtr-aqua-2-do-oczka-2000-l-aqua-szut-nowosc-i1289250821.html cena 90 zł

 

Czyli w okolicach 140-150 zł powstałby filtr o przepływie 1200/1400 l/h z dużym pojemnikiem na media.

Czy ktoś coś podobnego stosuje?

Co o tym sądzicie?

 

Ewentualnie w swoich 375l planuję zrobić taki zestaw:

1) tetra ex700 - jako biolog. Tylko czym go załadować aby najlepiej spełniał swoje zadanie? Na razie mam standardowe wkłady.

2) pompa 2000l/h z dużą gąbką jako mechanik

 

Czy taki zestaw spełni swoje zadanie?

 

Tak jak wspominałem jest to 375 l z roślinami (jeszcze niezbyt obfitymi) i obsadą:

3 x bocja wspaniała

1 x zbrojnik niebieski

7 x różne gurami

8 x danio

7 x skalar

1+2 molinezjia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe to jest" wszystko" tylko za "głośne" do pomieszczeń(trochę inaczej rozchodzą się decybele w pomieszczeniach zamkniętych)dochodzi słabe zabezpieczenie przed ewentualnym zalaniem.(To się przekłada na niską cenę ).W zbiorniku w mieszkaniu natomiast priorytetem jest niesłyszalność i bezawaryjność filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale ex700 mam a na ex1200 szkoda mi pieniędzy. Jako biolog powinien chyba wystarczyć.

A atmana używają jako mechanika nawet w 450l

Tetra 700 to dobry filtr biologiczny o dość wolnym przepływie,całkowicie niesłyszalny ale jej zalety sprawdzają się najlepiej w w zbiornikach o poj. do 140l . Skoro ją masz to jasne że trzeba wykorzystać,możesz przy niej poeksperymentować z jakąś gąbką na wlot( prefiltr)jeśli stwierdzisz że zbyt szybko się "zamula"zawsze to mniej roboty bo można wypłukać taki prefiltr bez wyłączania jej.Właśnie zaletą kubłów jest to że nie trzeba ich włączać przy podmianach wody.A z atmanem spróbuj,trudno powiedzieć przy Twojej obsadzie (gatunki "słusznych" rozmiarów ;) )jak często trzeba będzie go czyścić,na pewno jak wspomniałeś gąbka o większej powierzchni jak najbardziej potrzebna by nie sprowadzić tej filtracji tylko do mechaniki i co parodniowego czyszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...