Skocz do zawartości

Łączenie różnych gatunków otosków.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym dowiedzieć się, czy można łączyć otoski między gatunkami.

Mam aktualnie 2 otoski przyujściowe i chciałbym dokupić im trochę przyjaciół. Pytanie czy mogę kupić otoski cocama?

Mam akwarium 54l więc 2 stadka nie wchodzą w grę, tylko jedno mieszane.

Czy takie rozwiązanie nie będzie złe dla rybek?

 

Pozdrawiam Sorcor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może wytłumaczę na zasadzie Kirysków...

Otóż mam trzy odmiany Kirysków: Sterby, Albinosy i Black Venezuela ...i zdecydowanie widać, że każde z nich najchętniej trzymają się swojego gatunku. Po części wpływem jest to, że dane kiryski od urodzenia przebywały ze sobą i dlatego wolą takie towarzystwo (jak przypuszczam) ...ale nie tylko, bo Albinosy mam kupowane w różnym czasie z różnych źródeł i mimo to wolą przebywać w swoim Towarzystwie.

Wnioski więc takie, że ma znaczenie dla rybek jakiej odmiany są towarzysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko otosek zawsze pozostanie otoskiem

Na moje oko Otocinclus cocama i Otocinclus affinis to dwa różne gatunki. ;)

Tak samo jak np. Zmienniak plamisty i wielobarwny [albo nawet Mieczyk Hellera] - które należą do jednego rodzaju [Xiphophorus].

Wszystkie z wyglądu są podobne, naturalnie mają zbliżoną kolorystykę, nawet się krzyżują, ale najlepiej czują się w towarzystwie własnego gatunku.

 

Chciałbym sprostować jedną rzecz którą napisała lwica79.

Dla ryb nie jest o tyle ważna odmiana, co gatunek. Odmiany są w obrębie danego gatunku, np. Twoje albinoski to odmiana [prawdopodobnie] kiryska Spiżowego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to różne gatunki, chodziło mi o to, że są to podobne rybki które wydaje mi się, że nie powinny czuć się źle razem.

U moich otosków których w sumie mam tylko 2 na razie nei zauważyłem żeby miały tendencje do siedzenia razem, prawie nigdy nie siedzą w bliskiej odległości.

Tak czy tak chyba kupię te przyujściowe, dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...