Skocz do zawartości

54l pomoc


rybaczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam swoje pytanie do tego postu żeby nie zaczynać nowego.

 

Mam akwarium 60x30x30 profil czyli koło 50L i w nim:

 

1 bojownik samiec

4 kiryski panda

8 razbory klinowe

 

Czy moge dać jeszcze jakąś rybke ?

Myślałem żeby bojownikowi kupić 2-3 samiczki (żeby sobie poużywał :D) i otoski. Co wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi200 nie siej mitów ;)

Ten twój gif wkurza mnie trochę, jak byś był tak miły i byś mógł go zmienić bo uważam, że jest na dodatek głupi :roll:

 

Patrix85 ja bym ci proponował:

8 razbory klinowe

6 kiryski panda/ otoski

harem bojownika

i może jeszcze jakieś krewetki, ale jak będziesz miał dużo kryjówek jak kokos, korzeń z mchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi200 nie siej mitów ;)

Jak ty uważasz że się nadają to twoja sprawa. Tylko problem że źle uważasz i w tej chwili źle radzisz...

 

Ten twój gif wkurza mnie trochę, jak byś był tak miły i byś mógł go zmienić bo uważam, że jest na dodatek głupi :roll:

Nie, nie mógłbym.

 

Ogólnie kiryski i otoski mogą być, ale nie wiem czy w twoim baniaczku nie będzie za dużo ryb, raczej mogą być. Niech się ktoś inny jeszcze wypowie.

12 ryb (minimalnie) w 54 litrowym baniaku w strefie przydennej to zdecydowanie za dużo. Albo to albo to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 ryb (minimalnie) w 54 litrowym baniaku w strefie przydennej to zdecydowanie za dużo. Albo to albo to.

Poczytaj o tych rybach zanim coś napiszesz :szukaj:

Kiryski żerują na dnie, a otoski na szybach roślinach itp. Wiele ludzi mówi, że ich otoski wogule nie żerują na dnie.

Oba dwa gatunki nie wchodzą sobie w drogę, no może raz na jakiś czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy ze masz rację:

 

ja bym ci proponował:

8 razbory klinowe

6 kiryski panda

6 otoski

harem bojownika

i może jeszcze jakieś krewetki, ale jak będziesz miał dużo kryjówek jak kokos, korzeń z mchem.

Wcale tak nie napisałem i nie zmieniaj na gorsze moich tekstów ;)

A jak trzymasz w 25l ok 100 krewetek bo ci sie namnożyły.

 

8 + 6 + 6 + (1+3) = 24 ryby na 54 litrów.

Może teraz zobaczysz.

Niekiedy może tak być bo rybki są w różnych strefach i sobie nie przeszkadzają, a na dodatek niektóre są aktywne w nocy i w dzień kryją się po kątach nie przeszkadzając innym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy ze masz rację:

 

ja bym ci proponował:

8 razbory klinowe

6 kiryski panda

6 otoski

harem bojownika

i może jeszcze jakieś krewetki, ale jak będziesz miał dużo kryjówek jak kokos, korzeń z mchem.

Wcale tak nie napisałem i nie zmieniaj na gorsze moich tekstów ;)

Wiem ze tak napisałeś. Sam już przyznałeś że na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilam bystrzyki i kiryski. niestety z bystrzykow nie jestem zadowolona:( kupilam je tydzien temu:) prawie w ogole nie plywaja, tylko "stoja" w miejscu przy dnie. na poczatku sie chowaly i sie baly, teraz juz nie. tylko wkurza mnie ich "nieruchawosc":) maja szyszki, wklad torfowy, niskie ph. taka "d...a":) rybka. sorry ze tak pisze ale wkurzaja mnie troche:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...