Skocz do zawartości

bimbrownia


DarthKowal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Założyłem bimbrownie i mam problem. Bimbrownia działa już dwa dni w butelce z wodą widze że co2 sie "tworzy". Ale z kamienia napowietrzającego nie wydobywają sie żadne bąbelki ;/

Mam połaczenie standardowe + zaworek przeciwzwrotny. Wydaje mi się że może gdzieś przepuszcza gdyż otwory na wężyk w butelce nawierciłem ciut mniejsze i nie uszczelniałem silikonem, zasugerowałem sie opinia innego użytkownika forum (on tak zrobił i pisał ze u niego wszystko ok ). Słyszałem ze można zrobić dyfuzor z kostki lipowej mogłby ktoś podać linka jak to zrobić i gdzie można kupić.

 

Dziekuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się robi połączenia butelki z wężykiem na dławikach kablowych (gdzieś zamieszczałem zdjęcia) u mnie za 1 razem 100% szczelność :)

Nie ma sensu kupować na allegro czegoś co za parę gr możesz zrobić sam (o ile się znasz na drzewach :] ) chodziarz teraz może być problem z poznaniem które drzewo to lipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię wiertarką dziurę w nakrętce, odkręcam dolną nakrętkę dławika, wsadzam dławik do wcześniej wykonanej dziury. Następnie go dokręcam wcześniej odkręconą nakrętką. Po mocnym dokręceniu smaruję dół (tam gdzie ta nakrętka) super glue i górę tak samo.

Po wyschnięciu wsadzam wężyki i mocno dokręcam, praktycznie na maxa. Tak że ta uszczelka bardzo dociska wężyk.

Tylko dopasuj sobie odpowiednie dławiki do twoich wężyków.

I jak będziesz robić dziurę w nakrętce (od butelki) to musisz zrobić ją idealnie w środku bo inaczej Ci ta nakrętka z dławika nie spasuje...

Z doświadczenia już wiem że dwa dławiki nie mieszczą się na dużych nakrętkach z butelek jak np. po nestle... nie wiem jak po tych butelkach 5L... Ja wykorzystałem słoik do założenia dwóch dławików. Bardzo dobrze się mieszczą i jest 100% szczelność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...