Skocz do zawartości

glony na kupnej roślince


eGzysTens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w sklepie roślinkę, taka szerokolistna, są na niej glony, niteczki, ciemna zieleń. Niestety nie mam jak zrobić zdjęcia. Na ścianie akwarium całej pojawiły się glony, po kilku dniach od zasadzenia. Da się tą roślinkę jakoś wyczyścić? A szybę, wystarczy tym magnesowym czyścikiem? To je w sumie oderwie od ściany ale one dalej będą w akwarium. Zapewne jest odpowiedź na forum ale idę właśnie spać, a rano przed praca chciałbym przeczytać co zrobić i co ewentualnie kupić, a we czwartek, wiadomo, święto, wszystko zamknięte.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie masz jeszcze rośliny i czym nawozisz?

Znasz poziom związków azotu w wodzie?

W ogóle opisz dokładniej akwarium

 

doraźnie jeżeli roślinkę chcesz zachować a nie jest bardzo "zainfekowana". Wykąp w roztworze kwasku cytrynowego (50g na 5 l wody) oczyść liście z glonów (część być może trzeba będzie usunąć z liśćmi zależy jakie to glony).

Daj jakiś dokładny opis - nitki jak włosy pajęczyny, czy mocno przytwierdzone do liści pędzelki, brody)

Kup easy carbo (węgiel wspomoże rośliny i zablokuje w ten sposób rozwój glonów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium jest świeże, 1,5 tygodnia, roślina jest od środy, no to w sumie będzie tydzień, jutro się dowiem co to za nazwa. Co do glonów na roślinie to gromadzi się w takich pęczkach na krawędziach liści, proste niteczki max 6mm, jutro poszukam w necie to pokażę przykład.

Na razie jest tylko ta roślina. Nie używam nawozów. Woda 50l ze studni+20l z akwarium żółwia (posiada dużą liczbę azotu jak sądzę, ale w akwa z żółwiem nie mam roślin ani glonów)

 

I czy wyczyścić tym czyścikiem co przez szybę magnesem przesuwam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium raczej nie zdążyło dojrzeć dolałeś wody od żółwia, wątpię by te 20l spowodowało że woda będzie dojrzała.

Musisz zbadać NO2 i N03. Jak NO2 będzie 0 możesz przyjąć że akwarium dojrzało, bezpieczny dla rybek poziom NO3 <30

Zależy do ilości roślin przy dużej ilości i podawaniu węgla nie spowoduje to rozwoju glonów. Te pędzelki to chyba najcięższe do pozbycia rodzaj glonów.

Mam nadzieję że jeszcze nic w akwarium nie pływa.

Jak kupujesz rośliny kupuj gdzieś gdzie są "świeże" jak kupujesz w sklepie gdzie już są glony na roślinach fundujesz sobie inwazję glonów.

Jaki masz filtr ile i czym świecisz?

Z roślina zrób to co mówiłem nie bój się oberwać niektóre liście, najlepiej dokup ze trzy szybko-rosnące 1 na 20l wody u mnie taki stosunek zdaje świetnie rezultaty przy dodawani węgla ( bimbrownia lub easy carbo, a nawet wszystko na raz ) rośliny tak się pną że dla glonów nic nie zostaje więc ich nie mam, a przynajmniej nie widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test wody abyś miał kontrole nad parametrami wody i będziesz wiedział kiedy ci akwarium dojrzeje abyś mógł wpuścić bezpiecznie ryby. Filtr powinien przepuszczać wodę w ilości 3xpojemność akwarium, ale weź pod uwagę, że zapchany (a przy świeżym akwarium może się szybko zapchać jeśli np. żwirek był słabo wypłukany) filtr filtruje wodę o jakieś 20% mniejszą siłą. Zbyt słaby przepływ wody może spowodować niekorzystne reakcje np. gnicie niektórych części roślin, zwiększenie stężeń szkodliwych związków w niektórych częściach akwarium gdzie przepływ wody zanika. Zbyt mocny strumień wody może jednak tez zaszkodzić nie każda ryba lubi szybki prąd i może on ją po prostu zamęczyć, a i niektóre rodzaje glonów lubią miejsca gdzie jest dość szybki przepływ wody. Musisz więc go wypośrodkować i ustawić tak aby lekki prąd wody utrzymywać we wszystkich częściach akwarium.

Z Rośliną zrób co napisałem wcześniej i dokup jeszcze jakieś rośliny tak jak pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...