Skocz do zawartości

Akwarium 30 litrów.


KubaWe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do bojownika to jedynie możesz zaryzykować krewetki Rc ok. 5-6 sztuk ale bojownik może jest skonsumować. Nic innego. Ogólnie do 30l nadaje się:

a) 4-5 gupików

b) krewetkarium

c) 1+1 propoczykowców z Kap Lopez

d) 6-7 drobniczek jednodniówek

e) 6-7 razbor boreańskich

f) ślimakarium

g) 1 bojek

 

Najlepiej jakiś korzonek i kokos po bokach, z typu kępy jakichś gęstych roślin (rużdżyca, bacopa) a na przodzie coś mniejszego jak jakiś mały gatunek żabienicy, zwartki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bojownik nie jest za nudny?

Bojownik nudny? Bojownik to super rybą, która w życiu Ci się nie znudzi ;) Ja miałam bojownika i co wieczór oglądałam jak stroszy swój piękny ogon :)

 

Co do roślinek to niestety Ci nie doradzę, bo mam tylko sztuczne ;p, a co do obsady, to, hmmm... Nie wiem jakie rybki można trzymać z bojownikiem (trzymałam go samego z samicą ;p), ale mogę Ci doradzić np. żyworódki ;) są łatwe w hodowli i w rozmnożeniu. Ja sama trzymam gupiki.

No to ja bym zrobiła tak:

- 4x gupik (harem),

- 4x Zmienniak (bardzo śliczne są wielobarwne)

- i (jesli Ci psauje) do tego pare nożówek (wyglądem bardzo przypominają gupiki)

 

Wiem, cały czas krążę wokół gupików, ale nic na to nie poradzę - jestem od nich uzależniona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloe. Nie obraź, ale na zmienniaki - tym bardziej duże wielobarwne akwarium jest o wiele za małe.

Nożówki też rosną za duże i są praktycznie niedostępne w handlu, przynajmniej ja się z nimi nigdzie nie spotkałem...

Do tego nie polecam trzymania dwóch i więcej gatunków ryb w tak małym akwarium, ew. zestawy endlerki+pawie oczka, endlerki+drobniczki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...