Skocz do zawartości

Krewetka nie wykazuje oznak życia. Chyba nie żyje. Dlaczego?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dziś rano moja krewetka filtrująca jak zawsze pływała sobie, chodziła po dnie itd. Przychodząc z pracy zauważyłem, że leży zwinęta w kłębek i tarza się po dnie. To wyglądało jakby jakiegoś ataku dostała. Teraz po godzinie leży i w ogóle się nie rusza, ani wykazuje żadnych oznak życia. Nie wiem co się jej stało. Mam ją od 4 miesięcy. Akwarium 30 l. Obsada oprócz niej to ślimak ampularia, dwie hokejówki amazońskie i glonojad. Większość innych rybek oddałem juz koledze, bo miałem przerybione akwarium. Jesli ktoś wie co się jej stało proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie siedząc w celach więziennych też mają mało miejsca... I jakoś tak nie umierają sobie od tak, bo za mała klatka.

Wiec dopatrywałbym się innego powodu, zatrucia, ataku innej ryby, starość.

 

Dzisiaj mi padł 1 neon innesa, mam akwa 120litrów i wątpie aby padł bo za mało miejsca albo za dużo... Coś musiało go trapić, choroba... albo inne zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie siedząc w celach więziennych też mają mało miejsca... I jakoś tak nie umierają sobie od tak, bo za mała klatka.

Wiec dopatrywałbym się innego powodu, zatrucia, ataku innej ryby, starość.

 

Tak, ale ludzie mają wystarczające ilości jedzenia, a krewetka filtrująca je drobne cząsteczki których w takim akwarium mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę autora, temat odblokowuję, proszę następnym razem o PW w takiej sprawie... przyczyn zgonu zwierzaka jest wiele, na przykład złe parametry baniaka (nie podałeś żadnych).

 

Podaj, jak możesz pełne parametry akwarium do mnie na PW i będziemy ustalali co mogło być przyczyną kopnięcia w kalendarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przenoszę temat do działu; choroby i leczenie. Proszę o uzupełnienie danych w pierwszym poście zgodnie z tymi wytycznymi: viewtopic.php?f=6&t=14640 .

Im więcej podasz danych, tym łatwiej będzie można określić co było przyczyną takiego stanu rzeczy. Mogła umrzeć ze starości, mogła byc chora, może masz złe warunki w akwarium? Teraz ciężko coś wywnioskować. Ważne aby dojść do tego, co mogło być przyczyną. Szkoda aby reszta mieszkańców zbiornika zachorowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki ahaed. :)

 

GadMajster. Jeśli chcesz, abyśmy tobie pomogli, podaj (tak jak napisał ahaed) więcej informacji o zbiorniku i sposobie jego prowadzenia.

Przede wszystkim pH, twardość wody, NO2 i NO3, oraz jakich nawozów używasz i czy podajesz CO2.

Może okazać się, że są złe parametry i krewetka była "ostrzeżeniem", czyli najsłabszym ogniwem. Następne w kolejce mogą być ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...