Jump to content

500 litrów

Paleciarka_4
 Share

Recommended Posts

Moje akwarium 500 litrów.

Obsada

3+5 Paletek

5 Kirysków panda

2 Błyszczyki Parańskie

35 Neonków

2+4 Gupiki

1 Bojownik

1+1 Pielęgniczka Kakadu

Rośliny

Kabomba

Anubias Karłowaty

Alternantera Reineckego

Dębówka meksykańska

Żabienica Blehera

Czy obsaa jest dobrze dobrana ? Możę dodać jeszcze jakieś rybki?

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mniejsze ;) Choć powiedziałbym takie same jak z Ramizerami.

Ramireza a kakadu - dwa światy w odniesieniu do krewetek. Ramirezy atakują tylko młode krewetki a kakadu polują nawet na dorosłe.

Co do kakadu w układzie 1+1 żaden problem jeżeli samiec ma taki sam charakter jak w przypadku mojego, w układzie 1+2 jedna samica została bardzo szybko zagoniona a pozostała para bardzo dobrze ze sobą żyła. Regularnie odbywało się tarło i wylęgały się młode. Rafi miałeś ramirezy lub kakadu w połączeniu z krewetkami??

Bytowanie krewetek będzie też zależało od tego jak bardzo jest zarośnięty zbiornik a raczej jak bardzo będzie zarośnięty bo mowimy o nowym. Początki mogą mieć trudne ale z czasem jak się już zarośnie to będzie tylko lepiej:)

Odnośnie paletek to nikt nie urodził się wszystko wiedzący i od razu hodowcą paletek- każdy ma kiedyś swój pierwszy raz:P Ja też nie mam żadnego doświadczenia z tym gatunkiem a jednak postanowiłem założyć zbiornik z dyskami.

Jak narazie pierwszy plus odnośnie dysków to pojemność Twojego akwarium. Reszta przyjdzie z czasem w miarę pogłębiania wiedzy na temat tego gatunku.