Skocz do zawartości

[112l] ogólne - "Era prętników" akt. str. 12


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stan akwarium praktycznie na koniec roku.

 

Oświetlenie: 3x18W (2xzwykłe i daylight) - w planach wymiana

Filtr HW-302

Co2 z bimbrowni

Grzałka 150W sera

Podłoże: czarno-biały żwir

Nawożenie Fe i nawóz wieloskładnikowy.

 

Obsada obecna:

1+2 bojownik (być może dodanie jeszcze jednej, dwóch samiczek)

8 razbora klinowa (uzupełnić do 10 szt.)

2 otosek (uzupełnić do 6 szt.)

5 mieczyk (1 dorosły i 4 szt. narybku do wydania)

3 helenki

 

Rośliny:

nurzaniec, eleocharis parvulus, hygrophila corymbosa, hygrophila polisperma, java moss, christmas moss, kryptokoryna, kabomba czerwona, limnophila sessiflora, moczarka, rogatek, najas, alternathera reinecki, pistia, heteranthera zosterifolia, hydrokotyle, ludwigia repens, rotala indica

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No baniaczek ciekawy :) chociaż ludwigia średnio chyba rośnie pod nurzańcem :P

i mech mi na szczycie skały nie pasuje

h.polysperma i limnophilia na tył hmm jak kto lubi , ja tam bym widział rotale rotundifolie i rotale green

pytanko czy najas Ci się nie łamie?

 

i to co mi się podoba to trawnik :)

Posiadanie butli czego mi bardzo brakuje :)

i ten korzonek wkomponowany w trawniczek:)

te 3 rzeczy są super

 

reszta dobrze :) a to co tak sobie to wypisałem na początku :)

 

baniak ogólnie na plusik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł jest mniej więcej taki, że ludwigia i kabomba to trzeci plan a heteranthera to drugi, ale niestety strasznie wąskie ta 112l i cudów nie ma ;) W ogóle pierwsze akwarium, więc testuję różne roślinki. trochę to wszystko bez ładu i składu...

 

Najas ma się bardzo dobrze. nie łamie się wcale. Trochę problem jest z posadzeniem nowych gałązek, ale jak się zakorzenią jest ok.

 

Butli mi też brakuje, ale cóż na razie jedziemy na zacierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na pierwsze to całkiem całkiem :) ja tak samo testuję to jakie roślinki jak rosną :)

 

a później będziemy szaleli z aranżami :D

 

ogólnie się teraz dopatrzyłem że na pierwszej fotce jest chyba skałka ta duża sztuczna :P jakoś na pierwszy rzut oka w aktualizacji tego nie widać i nawet pasuje :) ale polecam prawdziwe skałki o wiele lepszy efekt :)

 

 

no to proszę ja miałem 50szt najasa może i 10szt ładnie rosło twarde łodygi a reszta sobie też rosła ale lekko mocniej filtr czy ręką ruszyłem i się łamał. co poradzić każde akwarium jest inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stan na 1 luty 2011 r.

 

Jako, że padł mi cały harem bojowników na niezidentyfikowaną chorobę postawiłam na prętniki. Obecna obsada:

 

7 x razbora klinowa

4 x otosek

1 x prętnik morelowy (samiec)

1+1 prętnik karłowaty

xxx red cherry i babaulti

xxx helenki

 

Parametry:

GH = 10

KH = 21

 

Na razie morelowiec zbudował gniazdo i goni trochę karłowatego, ale myślę, że się to zmieni jak dokupię mu samiczkę (już dwa tygodnie czekam na dostawę w zoologicznym). Poza tym powoli przeprowadzam krewetki z likwidowanego krewetkarium. I wreszcie rozmnożyły mi się helenki :D

 

I ostatni hit sezonu. Nastąpiło rozmnożenie samorzutne razbory klinowej. Widziałam jedną malutką rybcię, ale niestety prętniki... kill :x

 

Dołączona grafika

 

Nowa ekipa:

Morelowiec, karłowaty i "błystka".

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę się nie zgodzić. Większość opinii, których zasięgnęłam i opracowań twierdzi, że prętniki trzyma się raczej w parach lub większych grupach.

 

Niestety nigdzie nie mogę nabyć samiczki dla morelowego.

 

I pewnie zaraz mnie skrytykujecie, ale nabyłam dwa gupiki samce. Nie mogłam się powstrzymać, tak ślicznych jeszcze nie widziałam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic... Przy takiej obsadzie mogą być , ale po prostu zapewnij im około 4-5 samic :) Co do morelowego to płeć jest trudna do odróżnienia... Jedyną informację jaką znam to , że samiec ma ostro zakończoną płetwę grzbietową... no i jeszcze tańce... Samiec w okresie tarła staje "dęba" przed samicą i prezentuje swoje ubarwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic... Przy takiej obsadzie mogą być , ale po prostu zapewnij im około 4-5 samic :)

Nie zamierzam kupować samic. No chyba dopiero jak odpalę 160l ze skalarami, to będą produkować żywą karmę ;) dokupię jeszcze ze 3 samce jak ładne znajdę...

 

Co do morelowego to płeć jest trudna do odróżnienia... Jedyną informację jaką znam to , że samiec ma ostro zakończoną płetwę grzbietową... no i jeszcze tańce... Samiec w okresie tarła staje "dęba" przed samicą i prezentuje swoje ubarwienie.

Wręcz przeciwnie. Samica prętnika morelowego jest łatwa do odróżnienia. Jest srebrna i mniejsza. Widziałam zdjęcia w atlasie ryb.

 

Akwarium cudo a sitowie wbiło mnie w fotel,podłoże masz wzbogacone?

Nie zwykły żwirek bazaltowy. Nawożę płynnie.

 

A dodasz fotki samczyków?

Jestem ciekaw jak wyglądają.

Pewnie "szału ni ma" ale mi się tak podobały... A oto one.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...