Skocz do zawartości

zamulona woda


Zielinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr musi chodzić non stop. 4W miesięcznie to mniej niż koszt gum do żucia.

Dla porównania powiem że komp z którego teraz piszesz ma pewnie przynajmniej 400W... :roll:

Oczywiście rybek tam jeszcze nie wpuszczaj, dopiero jak akwarium dojrzeje biologicznie [czyt. przynajmniej 2tyg od założenia baniaka].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za offtop, ale to tak trochę moja dziedzina i odczułem potrzebę.

Komp to może mieć zasilacz 400W (o ile to stacjonarny), ale korzystając z przeglądarki to on więcej jak połowę z tego nie bierze - gdyby ciągną tyle co ma zasilacz to by chodził niestabilnie :P Poza tym jeśli autor pisze z lapka to już w ogóle będzie jak żarówka.

Co do tematu:

Rośliny to zdecydowanie żywe! Ogólnie w akwarium (poza osprzętem) powinny znajdować się naturalne rzeczy. Każdy kto daje się wciągnąć w to piękne hobby prędzej czy później dąży do stworzenia jak najlepszych warunków dla swoich podopiecznych i stawia na odwzorowanie natury. Zero sztucznych ozdób jak ceramika, czy plastikowe rośliny! Z resztą żywa roślinność jest tu szczególnie istotna bo stanowi element dobrze zorganizowanego ekosystemu.

Napisz też jak najwięcej o zbiorniku - litraż, osprzęt (piszesz o roślinach to pamiętaj o oświetleniu), planowana obsada...

Życzę sukcesów ;) Akwarystyka wymaga cierpliwości i pracy, ale to rewelacyjne i piękne hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go dobrze wypłukałeś to powinno, ale w jeśli to nowy baniak to może wystąpić w najbliższym czasie zmętnienie biologiczne wywołane rozwojem pierwotniaków.

potwierdzam to , tak samo miałem jak zalałem wodą moje 60l , ale nic się nie martw po 2 tygodniach będziesz miał czystą wodę za pewne teraz masz takie jak by mleko , możesz przyciemnić je w jakiś sposób akwarium zakryć je czymś , no i filter cały czas ma pracować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz mozecie sie smiac ! bo moje akwarium ma tylko 25l :| żwirek mieszany: biały+kolorowy; Grzałka AQSn-15 W Aquael, Filtr FAN 1 Plus Aquael, termometr, no i teraz myślę o jakiejś roślince i jakimś "domku" a o obsadzie narazie nie myślę, ale i tak wielkiego wyboru nie ma co do takich rozmiarów akwarium ;) ; no i oświetlenie takiego z pokrywą nie mam :/ ale lampa nocna stoi obok i jest włączona bardzo często, no ale wiem, że przydałoby się jakieś oświetlenie itd ale narazie nie mogę sobie na to pozwolić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy od czegoś zaczynał. ;)

Ważne że wcześniej poczytałeś, a jak czegoś nie wiesz to pytasz. To wręcz wzorowa postawa. ;)

Większość osób robi tak że najpierw założy akwarium, nakupi do niego masę niepasujących ryb przy czym wpuszcza je do niedojrzałego zbiornika, a później zakłada temat w dziale choroby pt. "dlaczego zdychają mi rybki - POMOCY!" - zazwyczaj dopiero w tym momencie dowiaduje się co jest nie tak.

 

Roślinki proponuje z tej listy:

viewtopic.php?f=5&t=9355

Nie potrzebują silnego światła, ani jakiś specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Co do oświetlenia, mógłbyś kupić pokrywę, albo zmajstrować coś samemu.

To drugie rozwiązanie oczywiście dużo tańsze. ;)

W 25l możesz nawet nie inwestować w świetlówki, tylko kupić sobie żarówkę energooszczędną [11W w zupełności powinno wystarczyć roślinkom z powyższej listy] co ważne - ok 6500K / cold white. 95% żarówek w sklepach to "warm lighty" 2700-4200K o ciepłym świetle które tak sobie nadaje się do akwarium roślinnego.

 

Jak chodzi o "domek" dla ryb - zapomnij o chińskich zameczkach i innych nienaturalnych cudach. ;)

Super kryjówką dla ryb jest kokos. Kosztuje to grosze, a preparacja takiego trwa chwilę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie.

Sorry, że odświeżam temat i sorry za pytania i w ogóle ale już tak chodzę z forum na forum i wujek google zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

 

Dzisiaj założyłam nowe akwa 30l. Po zalaniu woda była/jest okropna brunatna i jakieś syfy pływają po powierzchni. Baaardzo powoli się coś przejaśnia. Iddzie filtr, grzałka i żarówka.A i dałam już uzdatniacz nie wiem czy dobrze zrobiłam a i dostalam taka bakterię w tabletce jak antybiotyk i nie wiem kiedy ją dac?

I jeszcze pytanie za 100 punktów kupiłam żwirki wieeeeelokrotnie płukane i wyczytalam z for ze juz takich płukać nie trzeba więc nie płukałam i nie wiem czy dobrze zrobiłam i czy jakos to opadnie :( ?

A czy osad z roslin jakoś zebrac czy sie przefiltruje to?

I i jeszcze jeden problem trochę mi sie rośliny podniosły jak wode wlewałam znaczy siedza w podlozu ale wydaje mi sie ze na słowo honoru...

Aaaa no i nie wiem coś czyścić przed wsadzeniem ryb po 2 tyg czy podmieniac wode jej ja już nie wiem :D

 

Jeszcze raz sorry za tyle pytań ale mi już czacha dymi od netu i ze skakania ze strony na stronę gdzie nie wszystko mogę znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek akwarystyczny "wielokrotnie płukany" należy samemu wypłukać, w przeciwnym wypadku:

Po zalaniu woda była/jest okropna brunatna i jakieś syfy pływają po powierzchni.

Samo powinno zniknąć, ale skoro akwarium dopiero co zalane, a litraż nie wielki to równie dobrze możesz wylać z niego wodę, wypłukać dobrze żwir i zalać jeszcze raz. ;)

 

Uzdatniacze i inne cuda nie tyle co szkodzą, to w niczym nie pomogą i jest to kasa wyrzucona w tzw. błoto.

 

W pokrywie masz żarówkę. Jeśli jest to zwykła żarówka przeczytaj co na pisałem parę postów wyżej. ;)

 

Roślinki możesz wsadzić głębiej, albo delikatnie przysypać żeby lepiej się trzymały.

Ważne żeby ich co chwilę nie przesadzać w inne miejsce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odp.

 

Już sie przejaśniło dość tak więc poczekam jeszcze może co z tego będzie. Uzdatniacz dostałam razem z akwa więc dałam ehhh no oby nie zaszkodziło juz wiecej nie kupię :D

No z tym światłem pokombinuję, myślę o tym intensywnie.

Czyli jak coś to mogę łapy pakować do wody żeby coś poprawić czy przestawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...