Skocz do zawartości

[116 litrów] - mój nowy baniak (aktualizacja str. 9)


mojeopti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

buahahaha też się zastanawiałam nad tym zdaniem :P

Myślę, że jako tło zastosował naklejkę mleczną (czy jakoś tak) robiącą efekt mlecznej szyby w akwa.
Pewnie takie cudo:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/folie- ... -8648.html

 

Zachęcam do umieszczenia jakiegoś źródła światła za tłem. Lampka, żarówka, kompakt, świetlówka - cokolwiek. Świetny efekt murowany. Z tego co widzę po baniakach na różnych konkursach to sporo ma właśnie tak podświetlone matowe tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od jakiegoś czasu obserwuję pojawienie się w kilu miejscach skał zielonych nalotów.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co to za rodzaj glonów? Czy warto w jakiś sposób interweniować - czy odpuścić? Szyby i roślinki są czyste. Nalot taki utrzymuje się już od kilku dni i nie zaobserwowałem tendencji do szybkiego rozrostu zielonych "plam" i inwazji całego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "zwykłe" zielone glony, w dodatku jest ich na tyle mało że nie przejmowałbym się nimi. Jakiekolwiek glonożerne stworzonko + jeden wieczór i Twoje problemy z glonami się skończą. ;)

No nie jestem tego traki pewien. Jakby to były okrzemki to Ok. Ale z zielenicami już tak łatwo byle jakie żyjątko sobie nie poradzi. Krewetki rady zielenicom nie dają (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "zwykłe" zielone glony, w dodatku jest ich na tyle mało że nie przejmowałbym się nimi. Jakiekolwiek glonożerne stworzonko + jeden wieczór i Twoje problemy z glonami się skończą. ;)

No nie jestem tego traki pewien. Jakby to były okrzemki to Ok. Ale z zielenicami już tak łatwo byle jakie żyjątko sobie nie poradzi. Krewetki rady zielenicom nie dają (przynajmniej u mnie).

 

Amano spokojnie dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze przyznac ze maly henio rosnie u mnie jakos wyjatkowo szybko... moglem go przyciac juz ze 3 tyg wczesniej ale jakosnie mialem czasu wiec mysle ze okolo 3-4 tyg i baniak mialem zaosniety. Zyjatka beda jak zbije jeszcze troche twardosc wody. Pomiar kropelkowy pokazuje jak na razie: KH 14, GH 11, Ph 7,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "zwykłe" zielone glony, w dodatku jest ich na tyle mało że nie przejmowałbym się nimi. Jakiekolwiek glonożerne stworzonko + jeden wieczór i Twoje problemy z glonami się skończą. ;)

No nie jestem tego traki pewien. Jakby to były okrzemki to Ok. Ale z zielenicami już tak łatwo byle jakie żyjątko sobie nie poradzi. Krewetki rady zielenicom nie dają (przynajmniej u mnie).

 

Amano spokojnie dadzą radę.

 

Amano zjedzą nitki ale z tym zielenicami to większy problem. Jak się zasiedzą to z szyb ciężko zmywakiem zeskrobać... to co mają zrobić z tym krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł chyba ten czas, żeby rozważyć zakup filtra RO. Niestety to ciągłe wlewanie wody aby się odstała, późniejsze przelewanie jej przez żywicę celem zmiękczenia i zbicia Ph zabiera zbyt wiele czasu, a stojące baniaki z wodą miejsca. Jaki filtr RO byście polecili tak do 200-250 zł?

 

Zastanawiam się nad czymś takim - ale czy podwójna wstępna filtracja wstępna jest potrzebna?

 

http://aquario.pl/filtry-odwroconej-osmozy/95-pieciostopniowa-osmoza-z-podwojnymi-filtrami-sedymentacyjnymi-i-weglowymi.html

 

Czy może np coś takiego by w zupełności wystarczyło?

 

http://allegro.pl/osmoza-akwarystyczna-ro-3-75-zobacz-i1467411678.html

 

Nigdy nie miałem styczności z takimi filtrami więc ciężko mi dokonać wyboru od strony technicznej...

 

EDIT:

 

OK, już sobie skompletowałem osmozę :) Mam tylko pytanie - jak długi może być wężyk (6mm) doprowadzający wodę do osmozy? Czy wraz ze wzrostem jego długości nie będzie spadać w nim ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tobą, krewetki amano poradzą sobie z zielenicami...

 

Poczytaj a później doradzaj... :roll:

 

viewtopic.php?f=46&t=9136

U mnie sobie nie poradziły.

 

Moje obserwacje są takie, że amano dają sobie rade z nitkami, krasnorostami i zielenicami na dekoracjach, roślinach itp. Natomiast nie dają sobie rady z zielenicami punktowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...