Skocz do zawartości

[116 litrów] - mój nowy baniak (aktualizacja str. 9)


mojeopti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje ogólne

 

Akwarium:

95x35x35 cm / 10 mm / Pilkington Optiwhite

 

Osprzęt:

Filtr kubełkowy: Tetra Tec Ex 600 – wersja po porawkach

Grzałka: Aquael z termostatem AQ-100W

 

Oświetlenie:

belka HAGEN GLO 2x39W T5 + świetlówki Sylvania Luxline Plus 865

 

Podłoże:

substrat Tropica Aquacare + Manado (warstwa od 4cm do 6cm)

 

Wystrój:

skały: Dragon Stone (około 10kg)

 

Roślinność:

przód: trawnik z Hemianthus Callitrichoides (cuba)

środek: Eleocharis Acicularis

tył: Rotala Wallichii

 

Zwierzaki:

na razie jeszcze brak

 

Nawożenie:

obecnie tylko CO2 z butli + komputer

 

Aktualizacja: 6 lutego 2011 r.

 

parametry wody:

NO3 - 10 mg/l

NO2 - 0 mg/l

PH - 7,4

KH – pomiędzy 15, a 20

GH – pomiędzy 14, a 21

 

Dołączona grafika

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam, postanowiłem założyć temat w tym dziale – aby na bieżąco prezentować posiadany sprzęt oraz postępy w zakładaniu zbiornika :-) Na początek zaprezentuję robiony na zamówienie baniak ze szkła Pilkington Optiwhite.

 

Wymiary: 95x35x35 cm

Grubość szyb: 10 mm

Szkło: Pilkington Optiwhite

Silikon: przeźroczysty

 

Fotki prezentują dopiero co przywieziony zbiornik.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dla zainteresowanych dodam, że baniak robiony był przez firmę Plantica. Po dokładnych oględzinach oceniam jakość wykonania jako bardzo dobrą – dlatego też mogę ich polecić. Do tego ceny są bardzo atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze mówiąc na razie kończę fazę kompletowania wszystkiego. Większość już mam, tzn:

 

- filtr zewnętrzny Tetra 600

- butle CO2 z komputerem

- odpowiednie oświetlenie

- podłoże

- masa innych rzeczy (drobny osprzęt, różnorakie testy, bakterie na start, itd.)

 

czekam jeszcze na tło matowe na tylną szybę i kilka innych rzeczy. Wszystko będzie w miarę postępów dokładnie pokazane i opisane :D

 

Ale wracając do sedna pytania, to nie zastanawiałem się na razie jeszcze nad rybkami. Na pewno będą krewetki jako służby porządkowe i jakieś rybki do glonów. Tak czy inaczej chcę osiągnąć taki efekt, bo się zakochałem w tej aranżacji...

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże w zasadzie już mam. Na dno pójdzie około 8 litrów Tropica Aquacare (wiadomo gdzieniegdzie więcej - gdzieniegdzie mniej), a na to pójdzie Manado jako warstwa wierzchnia. Niestety szkoda było mi kasy na Amazonie. Mam nadzieje, że nie będę żałował. Skały też już mam - Dragony. Były już na sucho dopasowywane (nie obyło się bez młotka :lol:) i w 90% odzwierciedlają aranżacje ze zdjęcia. Będzie jakieś 11 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie Twoje pierwsze akwarium?

Bo jeśli tak to naprawdę podchodzisz do tego z pełnym profesjonalizmem ale coś czuję że jednak masz już długoletnie doświadczenie z akwarystyką.

Będę śledził ten wątek,mam nadzieję że uda Ci się urządzić zbiornik w wymarzonym stylu,powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie Twoje pierwsze akwarium?

Bo jeśli tak to naprawdę podchodzisz do tego z pełnym profesjonalizmem ale coś czuję że jednak masz już długoletnie doświadczenie z akwarystyką.

Będę śledził ten wątek,mam nadzieję że uda Ci się urządzić zbiornik w wymarzonym stylu,powodzenia :)

Powiem tak, kilka lat temu (9-10) - miałem już akwarium, ale powiem wprost, że nie miałem wtedy żadnego pojęcia o akwarystyce i akwarium było, bo było... Przerybione, z wyrośniętymi rybami, małą ilością roślin, bez podmian wody, itd. Nic dziwnego, że źle się to skończyło. Jedna noc i cała obsada zginęła... po około roku od uruchomienia (to był koniec mojej przygody).

 

Nie jestem żadnym proff - jeżeli chodzi o akwarystykę - niestety (lub stety) dawne zamiłowania kiedyś wracają. Teraz nadszedł ten czas :D Od co najmniej dwóch miesięcy czytam, czytam, czytam na ten temat. Nie chcę popełnić błędów sprzed lat i chcę podejść do zagadnienia w sposób najbardziej profesjonalny na jaki mnie stać ;) Całe szczęście, że nie mam jeszcze rodziny na utrzymaniu, bo pewnie wyleciałbym razem z baniakiem... :P

 

 

Akwarium wyniosło mnie niecałe 600 zł - włącznie z przesyłką.

 

Fotka Dragonów na życzenie :D

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, co prawda niewiele się zmieniło ale podzielę się z Wami tymi drobiazgami. A więc:

 

- akwarium stoi już na dwóch warstwach maty "JBL"

 

Dołączona grafika

 

Te plamy, widoczne na szybie dna, to "Kropelka" :D Maty lekko przyczepiłem klejem do dna - po czym przyciąłem. Całkiem ciekawie wyszła mi ta "fala" na krawędzi maty - choć nie był to efekt zamierzony :)

 

- tylna szyba oklejona została matową folią samoprzylepną

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

- akwarium było także próbnie zalane, umyte i po spuszczeniu wody idealnie wyczyszczone

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jakość zdjęć kiepska, bo tym razem robione na szybko, komórką.

 

PS: Dodam jeszcze, że mata została ponacinana na środku (3 cięcia). Dlaczego? Nie wiem na ile jest w tym prawdy ale czytałem informacje na ten temat na różnych forach, że z czasem z takich mat z brzegów "wyciska" się powietrze i na środku wtedy robi się "wybrzuszenie". Nacięcie ma za zadanie uwolnić zebrane powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zapowiada się super. Ale nie oceniam do póki nie zobaczę już ukończonego dzieła bo nie ukrywam mam nadzieję, że będzie to jedno z najładniejszych akwariów na naszym forum. Możesz mi powiedzieć ile wyniosło cie całe akwarium [filtr, podłoże kamole (skąd masz allegro?), i wszystko inne] bo mam zamiar założyć coś podobnego mi ten aranż też od dawna chodzi po głowie ale myślę, że jak już coś założę to coś podobnego do iwagumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej aranżacji. Rzeczywiście, cudowna! Ale nie wolałbyś stworzyć czegoś nowego, niepowtarzalnego tylko i wyłącznie swojego autorstwa? :aniol_diabel:

Hehe, no może i bym wolał - nie mam jednak jakoś głowy ani pomysłów na aranżację. A przedstawiona kilka postów wyżej aranżacja bardzo mi się podoba. Jednakże na pewno nie będzie ona idealną kopią oryginału bo jest to niemożliwe. Na pewno w jakimś stopniu ją zmienię pod siebie :D

 

Co do kosztów, to nie myślałem, że będzie to drogie hobby. Że nie aż tak drogie... :D Hihi, na szczęście nie przebije to i tak mojej innej pasji :-) Ale reasumując...

 

Licząc tak po łebkach:

 

- szafka pod akwarium (o ile dobrze pamiętam ponad 300 zł)

- akwarium z przesyłką (około 600 zł)

- zestaw CO2 + komputer (około 1000 zł)

- filtr + grzałka + oświetlenie typowo akwarystyczne (około 700 zł)

- podłoże + nawozy + kamienie (około 400 zł)

- inne klamoty (wyłączniki czasowe, termometr, pompka, pokarmy, nawozy w płynie, wężyki, nożyczki, itd... - około 400-500 zł)

 

Planowane wydatki:

 

- tak na szybko przeliczając na rośliny wydam około 200-300 zł

- krewetki, rybki - tu jeszcze dokładnie nie wiem co będzie więc ciężko skalkulować koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...