Jump to content

[60l] słonawe

inka
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, chciałabym wam zaprezentować moje nowe akwarium:

filtracja- filtr zewnetrzny FZN2

CO2-brak

podloze- piasek rzeczny

oswietlenie -swietlowka 15W

ryby: tetraodon biocellatus

rosliny: java moss

kryptokoryny

microsorium pteropus

bacopa monnieri i jeszcze jakas

Woda jest jeszcze słodka, ale już w krótce wezmę się za zasalanie...no i mysle nad jakims tłem...

Dołączona grafika

Akwarium na zdjeciu ma jakies 1,5miesiaca.

Czekam na wasze opinie i konstruktywna krytyke, pozdrawiam!

Z tego co piszą na fishforums to rośliny przetrwają zasolenie o gęstości 1,005 i niższe, jednak mam mieszane uczucia, a co z doborem soli?

Co z CO2?i oświetleniem? Z tego co wyczytałem potrzebujesz dobrego oświetlenia i stałego co2.

Mimo wszystko jestem ciekaw co z tego wyjdzie:)

:shock: jestem nieco zaskoczona wypowiedziami niektórych panów...zdaję sobie sprawe, że jestem nowa na forum, a także z tego ze codziennie trafia tu wielu niedoświadczonych akwarystow i ci doświadczni muszą ich odpowiednio szybko naprostować ale...

Akwarium morskiego z tego nie zrobisz i napisz dokładnie jakie ryby tam chcesz trzymać to my ci napiszemy czy rzeczywiście potrzebują słonawej wody

Na pewno nie mam doswiadczenia odnosnie CO2, nawożenia, rozmnażania i innych, po to tu wlasnie trafilam, zeby sie czegos nauczyć. A że moja ryba potrzebuje słonej wody...tego akurat jestem pewna.

Odnośnie roślin, kiedy zwiększe zasolenie wody nie wykluczam zaopatrzenia sie w CO2/ lepsze oświetlenie; póki co swiatlo odbija się od piasku i nieźle daje po oczach ;) . Więc jak wspomnialam zasalać będe 0,01-0,02 co tydzień i bede je uważnie obserwować.

ze strony podnej wyżej:

Java Fern - Up to 1.013

Java Moss - Up to 1.010

Cryptocoryne ciliata - Up to 1.009

Od paru miesięcy czytam i czytam zagraniczne fora i z tego co obserwuje to większości osób udaje się jednak utrzymać je w takiej wodzie, liczę się ze stratą, ale mam też wielkie nadzieje :D

aaa...sól, zapewne morska, choć sporo osób poleca tez zwykłą niejodowaną...na razie sie dokształcam w tym kierunku.

Pozdrawiam!

• Administrator

Akwarium morskiego z tego nie zrobisz i napisz dokładnie jakie ryby tam chcesz trzymać to my ci napiszemy czy rzeczywiście potrzebują słonawej wody

No przecież napisała jakie ryby i nic nie było o akwarium morskim w temacie. Problemy ze wzrokiem czy:

5.2 g) tzw. Spam czyli:

- pisane tylko po to by nabić sobie licznik.

:?:

:shock: jestem nieco zaskoczona wypowiedziami niektórych panów...

Ja nie. Wielu jest tutaj "znawców-gawędziarzy-teoretyków", poczekaj jak przyjdą tutaj "gwiazdy" :D .

Pozdrawiam!

Ja również i z zaciekawieniem czekam na c.d. projektu.

• Administrator

ahaed z tego co wiem to w tym dziale nie da się nabijać postów ;)

Co nie zmienia faktu, że spam to spam.

A co do reszty to nigdy się nie spotkałem ze słonawym akwarium więc dlatego jestem trochę zdziwiony

Czyli pora na najpopularniejsze ostatnio emotki na forum ;): :szukaj::google:

No ambitnie :) moze uda Ci się rozmnożyć Amano ( aczkolwiek nie wiem ile zasolenia wymagają maluchy... )

w to raczej watpie, chyba ze jako pokarm dla kolcucha ;). Mialam jednego ze starego akwarium i chcialam go wlozyc co by pomogl ogarnac plage glonow...wyjelam go prawie tak szybko jak wlozylam...kolcuch jakby skrzydel dostal tak go chcial zjesc; a ja jak w sumie zastanawialam sie nad karmieniem zywymi krewetkami, tak mi sie zal zrobilo... cale szczescie, ze je mrozonki :mrgreen:

W weekend mam zamiar sie wziac za solenie, jesli tylko czasu mi nie zbraknie na przypomnienie sobie tych wszystkich obliczen...no i sie musze zaopatrzyc w nowe, wielkie wiadro :mrgreen:

ps. wybaczcie za brak polskich liter, w pracy jestem i brak ;)

edit: przypomnialam sobie jak bylam nad morzem i dzieciaki lapaly cale wiadra amanek...szok :)

Zbiornik bardzo ciekawy.

Ciekawy przede wszystkim dlatego że jest to chyba pierwsze akwarium "lekko posolone" na forum, bo 99% to zwykłe akwaria słodkowodne, 1% to solniczki - a takiego baniaka jeszcze nie było. Będę obserwował postępy.

ps. wybaczcie za brak polskich liter, w pracy jestem i brak ;)

Są są, później jak będę miał chwilę to Ci na PW wyjaśnię jak je włączać, a później szybko zmieniać na obecny język.

edit: przypomnialam sobie jak bylam nad morzem i dzieciaki lapaly cale wiadra amanek...szok :)

Bywasz nad Japońskim morzem? ;) Jeśli nie to nie były to Amano. ;)

Bywasz nad Japońskim morzem? ;) Jeśli nie to nie były to Amano. ;)

:oops: a wygladaly zupelnie jak one... jaki to wiec mogl byc gatunek?

Są są, później jak będę miał chwilę to Ci na PW wyjaśnię jak je włączać, a później szybko zmieniać na obecny język.

mam nadziej, ze na prawde szybko :D

zastanawiam sie czy sie nie wkopalam...jak nie wyjdzie to wstyd bedzie :mrgreen: , ale mam tez wieksza motywacje.

Pozdrawiam!

edit: nad Morzem Polnocnym bylam