Skocz do zawartości

[60l] słonawe


inka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, chciałabym wam zaprezentować moje nowe akwarium:

 

filtracja- filtr zewnetrzny FZN2

 

CO2-brak

 

podloze- piasek rzeczny

 

oswietlenie -swietlowka 15W

 

ryby: tetraodon biocellatus

 

rosliny: java moss

kryptokoryny

microsorium pteropus

bacopa monnieri i jeszcze jakas

 

Woda jest jeszcze słodka, ale już w krótce wezmę się za zasalanie...no i mysle nad jakims tłem...

 

Dołączona grafika

 

Akwarium na zdjeciu ma jakies 1,5miesiaca.

 

Czekam na wasze opinie i konstruktywna krytyke, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolcobrzucha, który żyje w wodach estuariowych, wybrane przeze mnie rośliny, wg doświadczeń innych osób, dobrze sobie radzą przy zasoleniu do 1,010. W planach mam zwiększanie zasolenia o 0,01-0,02 co tydzień.

 

edit: co by nie być gołosłowną:

http://www.fishforums.net/index.php?showtopic=143235

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: jestem nieco zaskoczona wypowiedziami niektórych panów...zdaję sobie sprawe, że jestem nowa na forum, a także z tego ze codziennie trafia tu wielu niedoświadczonych akwarystow i ci doświadczni muszą ich odpowiednio szybko naprostować ale...

 

Akwarium morskiego z tego nie zrobisz i napisz dokładnie jakie ryby tam chcesz trzymać to my ci napiszemy czy rzeczywiście potrzebują słonawej wody

Na pewno nie mam doswiadczenia odnosnie CO2, nawożenia, rozmnażania i innych, po to tu wlasnie trafilam, zeby sie czegos nauczyć. A że moja ryba potrzebuje słonej wody...tego akurat jestem pewna.

 

Odnośnie roślin, kiedy zwiększe zasolenie wody nie wykluczam zaopatrzenia sie w CO2/ lepsze oświetlenie; póki co swiatlo odbija się od piasku i nieźle daje po oczach ;) . Więc jak wspomnialam zasalać będe 0,01-0,02 co tydzień i bede je uważnie obserwować.

 

ze strony podnej wyżej:

Java Fern - Up to 1.013

Java Moss - Up to 1.010

Cryptocoryne ciliata - Up to 1.009

 

Od paru miesięcy czytam i czytam zagraniczne fora i z tego co obserwuje to większości osób udaje się jednak utrzymać je w takiej wodzie, liczę się ze stratą, ale mam też wielkie nadzieje :D

 

aaa...sól, zapewne morska, choć sporo osób poleca tez zwykłą niejodowaną...na razie sie dokształcam w tym kierunku.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Akwarium morskiego z tego nie zrobisz i napisz dokładnie jakie ryby tam chcesz trzymać to my ci napiszemy czy rzeczywiście potrzebują słonawej wody

No przecież napisała jakie ryby i nic nie było o akwarium morskim w temacie. Problemy ze wzrokiem czy:

5.2 g) tzw. Spam czyli:

- pisane tylko po to by nabić sobie licznik.

:?:

 

 

 

:shock: jestem nieco zaskoczona wypowiedziami niektórych panów...

Ja nie. Wielu jest tutaj "znawców-gawędziarzy-teoretyków", poczekaj jak przyjdą tutaj "gwiazdy" :D .

 

 

Pozdrawiam!

Ja również i z zaciekawieniem czekam na c.d. projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

ahaed z tego co wiem to w tym dziale nie da się nabijać postów ;)

Co nie zmienia faktu, że spam to spam.

 

A co do reszty to nigdy się nie spotkałem ze słonawym akwarium więc dlatego jestem trochę zdziwiony

Czyli pora na najpopularniejsze ostatnio emotki na forum ;): :szukaj::google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ambitnie :) moze uda Ci się rozmnożyć Amano ( aczkolwiek nie wiem ile zasolenia wymagają maluchy... )

w to raczej watpie, chyba ze jako pokarm dla kolcucha ;). Mialam jednego ze starego akwarium i chcialam go wlozyc co by pomogl ogarnac plage glonow...wyjelam go prawie tak szybko jak wlozylam...kolcuch jakby skrzydel dostal tak go chcial zjesc; a ja jak w sumie zastanawialam sie nad karmieniem zywymi krewetkami, tak mi sie zal zrobilo... cale szczescie, ze je mrozonki :mrgreen:

 

W weekend mam zamiar sie wziac za solenie, jesli tylko czasu mi nie zbraknie na przypomnienie sobie tych wszystkich obliczen...no i sie musze zaopatrzyc w nowe, wielkie wiadro :mrgreen:

 

ps. wybaczcie za brak polskich liter, w pracy jestem i brak ;)

 

edit: przypomnialam sobie jak bylam nad morzem i dzieciaki lapaly cale wiadra amanek...szok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik bardzo ciekawy.

Ciekawy przede wszystkim dlatego że jest to chyba pierwsze akwarium "lekko posolone" na forum, bo 99% to zwykłe akwaria słodkowodne, 1% to solniczki - a takiego baniaka jeszcze nie było. Będę obserwował postępy.

ps. wybaczcie za brak polskich liter, w pracy jestem i brak ;)

Są są, później jak będę miał chwilę to Ci na PW wyjaśnię jak je włączać, a później szybko zmieniać na obecny język.

edit: przypomnialam sobie jak bylam nad morzem i dzieciaki lapaly cale wiadra amanek...szok :)

Bywasz nad Japońskim morzem? ;) Jeśli nie to nie były to Amano. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywasz nad Japońskim morzem? ;) Jeśli nie to nie były to Amano. ;)

:oops: a wygladaly zupelnie jak one... jaki to wiec mogl byc gatunek?

Są są, później jak będę miał chwilę to Ci na PW wyjaśnię jak je włączać, a później szybko zmieniać na obecny język.

mam nadziej, ze na prawde szybko :D

 

zastanawiam sie czy sie nie wkopalam...jak nie wyjdzie to wstyd bedzie :mrgreen: , ale mam tez wieksza motywacje.

 

Pozdrawiam!

 

edit: nad Morzem Polnocnym bylam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...