Skocz do zawartości

Rozmnazanie bojowników . - gniazdo


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczepię się pod temat, bo mam podobny problem. Ja zakupiłam do swojego samca dwie samiczki (mam zamiar kupić jeszcze 2-3). Akwarium 112 l. Wcale się mojemu bojownikowi nie zbiera na na zaloty. Co prawda nie są one jeszcze dorosłe (tak o połowę mniejsze). A mój samiec ich się po prostu panicznie boi i kryje się cały dzień w roślinkach i w skale.

 

Ps. To są na pewno samiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba im dać czas,nie wiem czy w 112l więcej samic niż 2-3 na 1 samca powinno mieć miejsce-myślę,że będzie ciasno.Tarło u większości ryb raczej odbywa się w godzinach porannych-pod uwagę trzeba wziąć też odpowiednie parametry wody a myślę,że rośliny pływające typu pistia rozetkowa ułatwiłaby sprawę...ma długie pływające korzenie-bojki zbudują wśród nich gniazdo 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzono mi tu na forum dobór obsady i właśnie że można dać nawet 5 samic. Akwarium z założenia ma być tylko dla bojowników i razbor (może kilka otosów) Poza tym będę się starać żeby było zarośnięte i kryjówek nie brakło :) Pistia też jest. Tylko mój bojownik taki oferma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam jeszcze jedną i zobaczę, co będzie się działo. A co do bojownika, to nie jestem nastawiona na rozmnażanie go, ale to bez sensu, że najładniejsza rybka z całego akwarium przesiaduje cały dzień w skale. On chyba ma taki charakter. Nigdy nie robił nic innym rybkom, nawet narybkowi mieczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

samica jest w pionowe pasy, troszke sie ganiaja

Podejrzewam, że masz niewielkie akwarium. Skąd to wiem? Stąd, że gdy samica ma pionowe pasy, znaczy to, Ze jest zestresowana, np ganianiem przez samca bojownika. Radziła bym Ci przełożyć samice do innego zbiornika i zaobserwujesz, że te pasy znikną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...