Jump to content

Czy do 375 L potrzebny jest filtr zewnętrzny?

djkrzychu
 Share

Recommended Posts

Boję się zalania więc wolałbym nawet 2-3 filtry wewnętrzne niż jeden zewnętrzny.

Nie bój się bo jak by już ciekło to cię nie zaleje tylko będzie powoli kapać. Nigdy ci się nie wyleje wszystko na raz.

Jak by ciekło to najprawdopodobniej na uszczelce i to by leciało tak, że może przez godzinę by wyleciało z pół litra.

W tak dużym akwarium nawet sobie innego niż zewnętrzny filtr nie wyobrażam, dodatkowo możesz jakiś wew. zamontować. Jak zewnętrznych czynników nie będzie to nic się nie rozszczelni, porównując Twoje obawy powinieneś też się bać rozszczelnienia akwarium a zapewne wierzysz konstruktorowi szkła i tak samo zaufaj kubełkowi :D

Lepiej zamiast 3 wew. filtrów wsadź tam rośliny, szkoda szkiełka zagracać niepotrzebnym sprzętem.

Też mam ex700 i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.

I co do tetry to ponoć potrafia narobic balaganu,/

Każdy nawet najlepszy może narobić bałaganu, Eheim, JBL, Tetra czy inne wszystkie się mogą zepsuć, dbaj o filtr, używaj go zgodnie z przeznaczeniem a długo Ci posłuży.

jw.

Boję się zalania więc wolałbym nawet 2-3 filtry wewnętrzne niż jeden zewnętrzny.

Czy to ma sens?

Z tego co wiem to teraz większość filtrów kanistrowych ma pompy na wylocie, dzięki czemu w filtrze tworzy się podciśnienie i nawet jak padnie któraś z uszczelek to filtr nie sika wodą po podłodze a zasysa powietrze do środka. Musi być naprawdę duża nieszczelność aby lało się z filtra.

• Administrator

Moim zdaniem nie. Jak tetra była używana to profilaktycznie zmieniłbym uszczelkę pod głowicą, uszczelki na zaworach aquastop(takie małe O-ringi) oraz wszystko przesmarował wazeliną przed złożeniem.

Mam używana tetrę ex700 i miałem problem z jej uszczelnieniem właśnie na zaworze aqua stop (wstawiłem grubsze o-ringi, oraz z pompki - zakleiłem pompkę silikonem bo i tak jest zbędna)

W Twoim wypadku jest pewne rozwiązanie jeśli panicznie boisz się zalania. Wstaw w akwa przegrodę. Wklej szybę tak aby odciąć z tyłu z 10cm. Przegrodę daj niższą niż akawa - tak jak masz poziom wody. Wypełniasz całość gąbką, pod gąbkami dajesz pompę, do niej rurkę i deszczownię. Stracisz sporo na pojemności, zyskasz na prawdę dobrą filtrację i spokój.

• 2 weeks later...