Skocz do zawartości

Czy do 375 L potrzebny jest filtr zewnętrzny?


djkrzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Boję się zalania więc wolałbym nawet 2-3 filtry wewnętrzne niż jeden zewnętrzny.

 

Nie bój się bo jak by już ciekło to cię nie zaleje tylko będzie powoli kapać. Nigdy ci się nie wyleje wszystko na raz.

 

Jak by ciekło to najprawdopodobniej na uszczelce i to by leciało tak, że może przez godzinę by wyleciało z pół litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak dużym akwarium nawet sobie innego niż zewnętrzny filtr nie wyobrażam, dodatkowo możesz jakiś wew. zamontować. Jak zewnętrznych czynników nie będzie to nic się nie rozszczelni, porównując Twoje obawy powinieneś też się bać rozszczelnienia akwarium a zapewne wierzysz konstruktorowi szkła i tak samo zaufaj kubełkowi :D

 

Lepiej zamiast 3 wew. filtrów wsadź tam rośliny, szkoda szkiełka zagracać niepotrzebnym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw.

Boję się zalania więc wolałbym nawet 2-3 filtry wewnętrzne niż jeden zewnętrzny.

Czy to ma sens?

Z tego co wiem to teraz większość filtrów kanistrowych ma pompy na wylocie, dzięki czemu w filtrze tworzy się podciśnienie i nawet jak padnie któraś z uszczelek to filtr nie sika wodą po podłodze a zasysa powietrze do środka. Musi być naprawdę duża nieszczelność aby lało się z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam używana tetrę ex700 i miałem problem z jej uszczelnieniem właśnie na zaworze aqua stop (wstawiłem grubsze o-ringi, oraz z pompki - zakleiłem pompkę silikonem bo i tak jest zbędna)

 

W Twoim wypadku jest pewne rozwiązanie jeśli panicznie boisz się zalania. Wstaw w akwa przegrodę. Wklej szybę tak aby odciąć z tyłu z 10cm. Przegrodę daj niższą niż akawa - tak jak masz poziom wody. Wypełniasz całość gąbką, pod gąbkami dajesz pompę, do niej rurkę i deszczownię. Stracisz sporo na pojemności, zyskasz na prawdę dobrą filtrację i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...