Skocz do zawartości

Zacier do bimbrowni. Właściwe proporcje..


SnakeX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie należy TYLKO wpisywać swoje przepisy na zacier. Działające, i po jakim czasie od zrobienia zaczynają działać i na jak długo wystarczają, jakie pojemności butelek zastosowano.

Na początek zamieszczę kilka przepisów znalezionych na necie:

 

1.

- Dwie butelki 1,5 litra.

- 400g cukru.

- 50g drożdży..

- 1 L wody

 

2.

1000ml wody

400 dkg cukru

10 dkg drożdży

 

3.

- 1000 ml wody

- 400g cukru

- 100g drożdży

 

4.

- 1000 ml wody

- 400g cukru

- 10g drożdży

Metoda znana jako 1410 (u mnie jakoś nie specjalnie chce działać)

 

5. Przepis znaleziony na forum, wykonanie przez użytkownika Gr0m

2-2,5szklany

ok.10-15gram drożdży

wody z 1-1,5 L

 

Są to metody znalezione na necie NIE SPRAWDZONE, jest ich pełno i każda inna.

Dlatego proszę o wpisywanie swoich przepisów na zacier i nie wpisywanie czego kolwiek innego! Do dyskusji na ten temat jest inny temat viewtopic.php?f=40&t=17368

(adminów proszę o nie kasowanie/przenoszenie tego tematu)

Ja zrobiłem:

1 l wody

400 g cukru

10 (ok + kilka g drożdży) drożdży

 

I jak narazie nic sie nie dzieję

 

Ostatnim razy robiłem:

1 L wody

400g

100g drożdży

I było ok... ale ponoć za dużo drożdży na małą ilość cukru ?

Zrobiłem według tego przepisu http://www.akwajp.webpark.pl/bimbrownia.html i wtedy zaczęło bulgotać po 15 min.

Na razie minęła godz i cisza...

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem z wlsnego doswiadczenia.

Przepis 1410 sie nie sprawdza. Kazdy musi dobrac proporcje wedlug swoich zapotrzebowan.

Wszystko zalezy od ilosci roslin w baniaku.

Trzeba kombinowac i tyle a z czasem samemu dojdziesz do tego jaki proporcje Tobie odpowiadaja.

Ja ciagle kombinuje a dzis bede nastawial juz chyba 5ty raz i za kazdym razem daje inne proporcje az bede zadowolony i przy takich pozostane.

Przerabialem juz kilka przepisow na zacier ale zebym byl w 100% zadowolony to takiego jeszcze nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca.

Do większych ale także i wszystkich zbiorników zalecane są butlę a wręcz wskazane bo możesz ustawić precyzyj ilość podawania CO2, przez cały czas działania butli, możesz zwiększyć lub zmniejszyć ilość podawanego CO2 - (nie zrobisz tego przy zacierze) od minimum do dużego maksimum. Dzięki temu masz zawsze stałe parametry wody.

 

Ten temat był już wałkowany tyle razy że aż się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... nie rozumiesz o co mi chodzi...

Do bimbrowni używa się kostki lipowej, bo szklany dyfuzor się nie nadaję (za małe ciśnienie z czasem)

W bimbrowni nie ustawisz wększej ilości bąbelków ponieważ z kostki polecą za duże bąbelki...

Musi być mgiełka, a żeby była mgiełka to trzeba zaworkiem regulować ilość co2

 

Temat jest jasny, tu się wpisuję receptury na przecier a nie że butla jest lepsza itp bo to wiadomo!

Posty typu "każdy robi według własnego uznania" też nie mają sensu.

Tu należy wpisywać kto jak robi, jakie proporcje. Jak ktoś nie chce pisać o swoich proporcjach to niech nic nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć że:

1000 ml Wody

400g cukru

10g drożdży

U mnie nie działa... w butelce lecą bąble ale nic w akwa! szczelność butelek na 100% widocznie za długi wężyk do akwarium, i butelki stoją po akwa, innego powodu nie widzę...

Zaraz dorobię 100g cukru + 20g drożdży i wleje to do obecnego przecieru i zobaczymy co się stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć że:

1000 ml Wody

400g cukru

10g drożdży

U mnie nie działa... w butelce lecą bąble ale nic w akwa! szczelność butelek na 100% widocznie za długi wężyk do akwarium, i butelki stoją po akwa, innego powodu nie widzę...

Zaraz dorobię 100g cukru + 20g drożdży i wleje to do obecnego przecieru i zobaczymy co się stanie

Na jakiej podstawie uważasz że bimbrownia jest na 100% szczelna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejny przepis:

 

Wykonanie zacieru:

 

- Dwie szklanki cukru (ok. 400gram)

 

- 10 gram drożdży lub 1cm pasek jeśli mamy drożdże w kostce

 

- 1L letniej wody

 

- łyżeczka sody oczyszczonej (soda spowalnia fermentacje i zacier starcza na dłużej)

 

Ciekawy pomysł z sodą :) trzeba będzie sprawdzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1/2 kostki drożdży.

Litr wody z kranu o temp. pokojowej.

Dwie szklanki cukru.

 

Wystartowało po około 20 minutach od podłączenia, szło za mocno - dodałem 1 łyżeczkę sody i nie widzę różnicy :/.

Ilość bąbelków jaką podaje to ilość bąbelków uwalnianych przez wężyk w butelce z filtrującą wodą (tak jak by to miało znaczenie podaje)

 

[edit] Dzień 1. 18-19 bąbelków na 10 sekund.

[edit] Dzień 2. 12-13 bąbelków na 10 sekund (mam nadzieje że przestanie spadać).

[edit] Dzień 3. 11 bąbelków na 10 sekund.

[edit] Dzień 4. 9-10 bąbelków na 10 sekund. (słabo strasznie :/ )

[edit] Dzień 5. 6 bąbelków na 10 sekund. (bimbrownia umiera)

[edit] Dzień 6. 6 bąbelków na 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby za dużo ich leciało, ale kamień napowietrzający zmień na kostkę lipową lub dyfuzor bo masz zdecydowanie za duże bąbelki i co2 się pewnie w ogóle nie rozpuszcza, tu masz link viewtopic.php?f=40&t=19402 jak zrobić dyfuzor, ja sam takiego używam - działa bardzo dobrze. Poza tym to jest temat o przepisach więc proponuje nie pisać tutaj o innych rzeczach związanych z co2, bo mogą polecieć warny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i Panie

 

Miałem ten sam problem co niektórzy, czyli : bąble nie lecą. Zastosowałem się na początku do przepisu: litr wody, 4 szklanki cukru i 1/4 kostki drożdży, i co? Bąbelki leciały przez dwa dni, a później klapa. Nie wiedziałem co się dzieje, dlaczego tak się dzieje. Układ wydawał się być szczelny. Pobuszowałem trochę po forum i napisałem nawet jednego posta, koledzy doradzili, żebym sprawdził szczelność układu. Sprawdziłem, a raczej zrobiłem go jeszcze raz, z tym że, tym razem postarałem się bardziej i położyłem dwie warstwy silikonu. Jako dyfuzor, miałem za pierwszym razem filtr od papierosa, wetknięty bezpośrednio w wężyk, sprawdzał się świetnie za pierwszym jak i za drugim razem, bąbelki bardzo drobne. Problem polegał na tym, że to układ był nieszczelny. Długość wężyków nie powinna mieć większego znaczenia. Przede wszystkim sprawdźcie szczelność układu. Bo skoro zacier pracuje i CO2 uwalnia przedostaje się do drugiej butelki, a z butelki do akwarium już nie, to tylko kwestia szczelności układu.

 

Pozdrawiam / kali555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1410 na oko

a w praktyce 1,5szklanki cukru 10-15g drożdży, reszta letnia woda i pół łyżki sody.

Butelka 0,5L

Drożdże roztapiam w letniej wodzie wlewam do butelki, cukier roztapiam w ciepłej wodzie i także wlewam, na koniec dosypuję sody i nie mieszam. Później też w ogóle nie mieszam i ładnie daje bąbelki do 10 dni max jak na razie. A bąblowałoby i dłużej gdybym nie miał wyjazdu i z przezorności nie wymienił zacieru. Z włanego doświadczenia dodam tylko, że najmniej w przepisie 1410 nie odpowiada mi proporcja wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy następny zacier, nie wykonać czasem z receptury Dena. Ciekawe proporcje. Może zastosuje się do kolegi przepisu, szczególnie, że teraz cukier drożeje na potęgę. Czyli pracuje max 10 dni. U mnie jak na razie już tydzień wszystko śmiga, zobaczymy, jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W tym temacie należy TYLKO wpisywać swoje przepisy na zacier. Działające, i po jakim czasie od zrobienia zaczynają działać i na jak długo wystarczają, jakie pojemności butelek zastosowano.

Na początek zamieszczę kilka przepisów znalezionych na necie:

 

1.

- Dwie butelki 1,5 litra.

- 400g cukru.

- 50g drożdży..

- 1 L wody

 

2.

1000ml wody

400 dkg cukru

10 dkg drożdży

 

3.

- 1000 ml wody

- 400g cukru

- 100g drożdży

 

4.

- 1000 ml wody

- 400g cukru

- 10g drożdży

Metoda znana jako 1410 (u mnie jakoś nie specjalnie chce działać)

 

5. Przepis znaleziony na forum, wykonanie przez użytkownika Gr0m

2-2,5szklany

ok.10-15gram drożdży

wody z 1-1,5 L

 

Są to metody znalezione na necie NIE SPRAWDZONE, jest ich pełno i każda inna.

Dlatego proszę o wpisywanie swoich przepisów na zacier i nie wpisywanie czego kolwiek innego! Do dyskusji na ten temat jest inny temat viewtopic.php?f=40&t=17368

(adminów proszę o nie kasowanie/przenoszenie tego tematu)

Ja zrobiłem:

1 l wody

400 g cukru

10 (ok + kilka g drożdży) drożdży

 

I jak na razie nic sie nie dzieję

 

Ostatnim razy robiłem:

1 L wody

400g

100g drożdży

I było ok... ale ponoć za dużo drożdży na małą ilość cukru ?

Zrobiłem według tego przepisu http://www.akwajp.webpark.pl/bimbrownia.html i wtedy zaczęło bulgotać po 15 min.

Na razie minęła godz i cisza...

Dołączona grafika

Sprawdź szczelność. Jeśli zacier zaczął pracować i po chwili CO2 się nie uwalnia do zbiornika, może to być spowodowane brakiem szczelności i cały gaz ulatnia się nie do akwa, tylko na pokój :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć że:

1000 ml Wody

400g cukru

10g drożdży

U mnie nie działa... w butelce lecą bąble ale nic w akwa! szczelność butelek na 100% widocznie za długi wężyk do akwarium, i butelki stoją po akwa, innego powodu nie widzę...

Zaraz dorobię 100g cukru + 20g drożdży i wleje to do obecnego przecieru i zobaczymy co się stanie

Na jakiej podstawie uważasz że bimbrownia jest na 100% szczelna?[/quo

 

Jaki masz dyfuzor? Może to być jego wina. Czasem nie łapie ciśnienia bo dyfuzor się nie sprawdza. Jakiej średnicy masz ten wężyk?

Polecam 0.5, i wypróbuj dyfuzor z gąbki filtracyjnej papierosa. Jak miałem bimbrownie, śmigało u mnie pięknie, ale musiałem przestać podawać - glony wysypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...