Skocz do zawartości

Pomysły na magazynowanie CO2 z bimbrowni.


SnakeX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, optymalnym cenowo wydaje mi się plan zostania przy butelkach plastikowych (chyba optymalne jest 5L) bo są przecież dużo tańsze niż butla turystyczna, przy której w dodatku dochodzi nam koszt zaworu (i dopasowanie go do wężyka). Do tego patent z połączeniem za pomocą dławików da nam większą szczelność = szansę na wyższe ciśnienie = więcej gazu w takim baniaku 5L. A kwestię upuszczania gazu tak po taniości można zrobić też najprościej - dodatkowy wężyk w nakrętce, króciutki, zamykany zaworkiem zaciskowym na wężyk - przy sporych ciśnieniach jak coś ma strzelić to prędzej ucieknie przez mikroszczelinę na wężu ściśniętym takim zaworkiem niż coś pęknie. Choć nie wiem jak by to wyszło w praktyce, czy dałoby się go tak ustawić by skręcony był na tyle aby przy małych ciśnieniach zapewniać szczelność, a przy bardzo dużych pozwalać na delikatne uciekanie gazu. No i przydałby się manometr jakiś tani do orientacyjnego pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę przekombinowałem :D

Opcja z butlą turystyczną jest tylko opłacalna dla osób które taką butle posiadają... bo specjalnie kupować to się nie opłaca...

Pewnie i tak z czasem zakupie cały zestaw butli CO2...

Ale narazie zrobiłem, zamiast butelki plastikowej (tej z wodą) dałem słoik. Lepsza szczelność. I jak narazie fajnie działa :)

 

Dołączona grafika

 

Mogę każdemu polecić wykorzystanie dławików kablowych.

U mnie się bardzo dobrze sprawdzają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...