Skocz do zawartości

plecostomus-jakby "zaćma" na oczach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Gdzieś tak około rok temu na jednym oku plecostomusa zauważyłam taką jakby "zaćmę" - białą plamkę. Ryba rozwija się dobrze, je, pływa... wszystko w normie, żadnych objawów chorobowych oprócz tej "zaćmy" nie zaobserwowałam. Natomiast około tydzień temu zwróciłam uwagę, iż drugie oko owego plecostomusa jest też jakby zainfekowane tą "zaćmą". Nie dysponuję zdjęciami, ale wygląda to tak jak zaćma u ludzi (wiem, że porównanie dość nietrafne, ale inaczej zobrazować tej zmiany się nie da). Drugi plecostomus ma oczka czyste. Inne rybki (akwa towarzyskie) bez zmian. Parametry wody w normie. Oświetlenie, filtrowanie, temperatura, karmienie, podmany wody, dobór ryb - wszystko naprawdę w normie. Żadnych drastycznych czy też mniej drastycznych zmian w akwa nie czyniłam. Baniaczek 250l, plecostomusy mają po 26cm. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy tak może manifestować się jakaś choroba oczu ryb? Czy jeżeli nie ma innych objawów chorobowych to pozostawić to tak jak jest? Interweniować w jakiś sposób? Acha - uraz chyba raczej wykluczony. Chyba - gdyż nie obserwuję non stop. Za jakiekolwiek sugestie będę wdzięczna, dziękuję z góry. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...