Skocz do zawartości

Po jakim czasie ryba osiąga max wielkość??


martinb33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hoduje rybki w małym akwarium 40l, i jak już będa za duże będe je musiał oddać w dobre ręce do dużego awarium ale wcześniej chciałem zapytać po jakim czasie takie ryby jak mieczyk hellera, skalar i zbrojnik niebieski osiągną swoja maksymaln wielkość??

Mówiąc prościej i krócej, jak szybko urosną?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby które wymieniłeś nie urosną lecz skarłowacieją w takim litrażu z powodu braku miejsca.... Nie można tak po prostu obliczyć kiedy jakaś ryba osiągnie "dorosłe" rozmiary... Wszystko zależy od kilku czynników np rodzaju pożywienia, temperatura też ma na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one są na razie strasznie malutkie i mają naprawdę mnóstwo miejsca, gdyby od samego początku miały za ciasno to rozumiem że by nieurosły ale póki co to mają gdzie rosnąc

Nie rozumiesz na czym polega karłowacenie...

Ryba nie urośnie do rozmiarów takich żeby jej było ciasno.

Żebyś sobie nie pomyślał że dzięki temu można trzymać w 40l wszystko muszę Ci powiedzieć że to choroba...

Powtórzę to co mówiłem nie raz - gdybyś sam widział dorosłe, nie skarłowaciałe okazy tych ryb [nie sklepowe podrostki] to w życiu ich byś do 40l nie kupił.

Dla mieczyków i zbrojników 112l akwarium to takie minimum... a dla skalarów 180l - ty masz nieporównywalnie mniejszy baniak.

 

Hoduj takie ryby na jakie masz warunki.

Nie ma na co czekać, te ryby oddaj.

Tak będzie dla nich lepiej.

W 40l te ryby, nawet młode - wielkości sklepowej mają za mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one są na razie strasznie malutkie i mają naprawdę mnóstwo miejsca, gdyby od samego początku miały za ciasno to rozumiem że by nieurosły ale póki co to mają gdzie rosnąc

Nie rozumiesz na czym polega karłowacenie...

Ryba nie urośnie do rozmiarów takich żeby jej było ciasno.

Żebyś sobie nie pomyślał że dzięki temu można trzymać w 40l wszystko muszę Ci powiedzieć że to choroba...

Powtórzę to co mówiłem nie raz - gdybyś sam widział dorosłe, nie skarłowaciałe okazy tych ryb [nie sklepowe podrostki] to w życiu ich byś do 40l nie kupił.

Dla mieczyków i zbrojników 112l akwarium to takie minimum... a dla skalarów 180l - ty masz nieporównywalnie mniejszy baniak.

 

Hoduj takie ryby na jakie masz warunki.

Nie ma na co czekać, te ryby oddaj.

Tak będzie dla nich lepiej.

W 40l te ryby, nawet młode - wielkości sklepowej mają za mało miejsca.

Teraz rozumiem.

To rzeczywiście szkoda meczyć te biedne ryby.

Podpowiedzcie mi jakie ryby moge hodować w tak małym akwarium??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Rafi...twoje odpowiedzi są normalnie powalające, zero uzasadnienia. Mam dziwne wrażenie, że po prostu nabijasz sobie licznik...

 

A co do pytania. Danio jest bardzo ruchliwą rybką, nie nadającą się do 40 litrów. A co do Neonów to powiedz najpierw jakie?

 

Neon Inessa, Czerwony, Czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon Inessa, Czerwony, Czarny?

A ja sobie nabiję licznik i powtórzę po raz setny.

Czarne "neony" raczej mają niewiele wspólnego z neonkami, należą do innego rodzaju niż neony innesa/czerwone/zielone [Paracheirodon].

W tym wypadku nazwa neon ma tyle wspólnego co "glonojad" ze zbrojnikiem niebieskim.

 

Zanim zaczniecie doradzać obsady - poznajcie dokładne wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne "neony" raczej mają niewiele wspólnego z neonkami, należą do innego rodzaju niż neony innesa/czerwone/zielone [Paracheirodon].

W tym wypadku nazwa neon ma tyle wspólnego co "glonojad" ze zbrojnikiem niebieskim.

 

Atreyu, czepiasz się. W takim razie już napiszę Bystrzyk Czarny . Ale z tym jest właśnie tak jak z "glonojadem". Ktoż rzuci tą nazwę i wszyscy wiedząo co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będe w domu to zmierze akwarium bo wtedy się więcej dowiem.

Ale jak narazie to jest porażka :zamieszany:

To co ja mam trzymac w tych 40l?? Są jeszcze mniejsze rybki niż Neony Innesa??

Wszędzie piszą że dla początkującego akwarysty baniak 40-60l jest w sam raz, tylko co w nim hodować??

Bojownika jednego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...