Skocz do zawartości

wyniki testow 200L


misiek60634
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzis zbadalem swoja wode za pomoca kropelkowego zastawu API (podobno jedyny sensowny test za wielka woda)

 

A oto wyniki:

NH3 / NH4 - 0ppm

NO2 - 0ppm

NO3 - 0ppm

pH - 7.5- wydaje mi sie troche za wysokie jak na obsade ktora posiadam

KH - 89.5ppm

GH - 161.1ppm

 

Dla porownania pare wynikow kranowki:

pH - 7.9

KH - 143.2ppm

GH - 196.9ppm

 

Jako poczatkujacy widze ze zwiazki azotu sa idealne, jednakze twardosc wody akwariowej i jej pH mnie martwia. Do jej zmiekczania uzywam torfu umieszczonego w filtrze. A jak zrobic aby pH spadlo do 7.0 badz ciut nizej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis zbadalem swoja wode za pomoca kropelkowego zastawu API (podobno jedyny sensowny test za wielka woda)

 

A oto wyniki:

NH3 / NH4 - 0ppm

NO2 - 0ppm

NO3 - 0ppm

pH - 7.5- wydaje mi sie troche za wysokie jak na obsade ktora posiadam

KH - 89.5ppm

GH - 161.1ppm

 

Dla porownania parę wynikow kranowki:

pH - 7.9

KH - 143.2ppm

GH - 196.9ppm

 

Jako poczatkujacy widze ze zwiazki azotu sa idealne, jednakze twardosc wody akwariowej i jej pH mnie martwia. Do jej zmiekczania uzywam torfu umieszczonego w filtrze. A jak zrobic aby pH spadlo do 7.0 badz ciut nizej?

Najlepszym sposobem jest podawanie CO2, zmniejszysz pH i na zdrowie wyjdzie roślinności. Napisz więcej info o zbiorniku, bo oprócz "cełodwa" jeszcze trzeba świecić i nawozić na odpowiednim poziomie. KH i GH jakieś wartości masz sporawe, chyba że przelicznik masz inny i masz KH 8 a GH 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roslionki sa "nawozone" plynnym weglem (cos w stylu easy carbo), no i wczoraj skonczyl sie bimberek. Dzis uruchomie na nowo.

2 tygodnie temu zmienilem oswietlenie z 2x 15W na T5HO 2x54W i po paru dniach pojawil sie klopot. Atak glonow i przyzolknieta woda.

Szczerze bimbrownia w Twoim akwarium średnio się sprawdzi co widać po pH, parametry w kranie mam podobne a w akwarium pH 6,6 KH 7 GH 17. Zainwestuj w butle i zobaczysz różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...