Skocz do zawartości

Przerwa w oświetleniu


Rekomendowane odpowiedzi

W moim akwarium czas oświetlenia wynosi 11h od 7.30 do 18.30, zaraz po zapaleniu światła karmie rybki oraz wlewam węgiel w płynie (potocznie CO2 w płynie) i zaraz po tym muszę wyjść do pracy wracam około godziny 18.00 co daje mi 30 minut na cieszenie się i obserwowanie mojego akwarium.

Moje pytanie brzmi:

czy jest możliwość w trakcie dnia wyłączenia światła np około godziny 12 do 13 i przedłużenie go wieczorem do 19.30.???

Czy ktoś z was testował takie rozwiązanie i może podzielić się wnioskami jak taka zmiana wpływa na rośliny i zwierzęta w akwarium.

Jeżeli odradzacie takie rozwiązanie to mam jeszcze jedną propozycję:

włączenie światła nastąpi o 8.30 (jednak to wiąże się z tym że będę musiał wlać co2 gdy światło się jeszcze nie pali, nie wiem jak to zadziała na rośliny) a wyłączenie o 19.30, karmienie ryb przełożę na wieczór (i tu z kolei też nie wiem jak zachowają się ryby gdy dostaną jedzonko na dobranoc zamiast na dzień dobry)

Proszę o poradę i z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmienie ok, oświetlenie też pasowało by, ale martwię się o co2, z tego co czytałem pełnie rozpuszczenie węgla trwa 8h, węgiel wlewał bym około 7.30, nie wiem jak to zadziała na rośliny. Ma ktoś jakieś doświadczenie ze stosowania tego środka przed zapaleniem światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...