Skocz do zawartości

Shrimp Set 30


ciambor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jesteś tego pełni świadom, że jedyne rybki jakie tutaj możesz trzymać, to albo Drobniczki, albo P. Wingeii, proporcje 1+2, noo u drobniczek można by pomyśleć nad 1+3

Tak, przed założeniem akwa sporo czytałem - m.in. na temat obsady zbiorników - i największą niejasnością są dla mnie neonki, jedni proponują je do obsady akwariów nawet od 20-25L, a gdzie indziej (m.in. na tym forum) - kategorycznie się zabrania, proponując min. 45L dla neonów.

Nie ukrywam że podobają mi się te rybki i chciałbym je w moim akwarium - ale już nie wiem komu wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek fajnie się zapowiada. Ładna aranżacja.

 

Co do Helenek też właśnie zakupiłam i są naprawdę dobre. W ciągu pół godziny od wpuszczenia każda zjadła po 2-3 ślimaki. Nie czekaj na plagę tylko wpuszczaj. Czytałam gdzieś, że potem mogą jeść zwykłe pałeczki dla krewetek, ktoś je karmił nawet granulatem dla paletek.

 

Nawiąże jeszcze to poruszanej wcześniej kwestii trzymania razem babaulti i RC. Ja nie wiedząc o tym zakupiłam do jednego zbiornika po 10 tych i tych. U potomstwa w pierwszym pokoleniu nie obserwuję żadnych odchyleń od wyglądu danego gatunku. Tzn. malutkie redki są czerwone, a babaulti brązowe, niebieskie i lekko czerwonawe, ale takich też miałam rodziców. Nie wiem jak sprawa potoczy się dalej. Zaznaczam, że kupiłam młode jeszcze nie dojrzałe płciowo krewetki, więc raczej nie ma szans na to że samice były wcześniej zapłodnione przez samców swojego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ dzięki :)

 

Mam jeszcze pytanie co do filtra PAT Mini - oczywiście chodzi cały czas, ale mam go ustawionego na najmniejsze obroty, tak że nie lecą żadne bombelki - czy to wystarczy na mój zbiornik, nawet później gdy będę miał jakieś rybki i krewetki? Bo jak go tylko trochę podkręce to robi mi niezłą zawieruchę w zbiorniku.

Tak w ogóle to planuję zmienić ten filtr - i czy możecie mi polecić jakiś konkretny model dla mojego zbiornika? Może być jakaś kaskada/filtr zewnętrzny - pokrywę sobie przerobię jakby coś. Grunt by był cichy, tak by można było spokojnie zasnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o jakiś tani filtr, jak już mam coś kupić to wolę zainwestować trochę więcej niż później żałować zakupu

 

 

 

edit:

z tego co się zorientowałem zostaje mi do wyboru kaskada Hagen AquaClear 20 lub Aquael FZ1 - który wybrać? czy macie jeszcze coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...