Skocz do zawartości

Jak długo powinna iść grzałka przy narybku gupika?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w temacie ;) W moim akwa są tylko gupiki i sztuczne rośliny. Wiem, że gupiki lubią temp. 21-25 stopni C i wiem też, że gdy pojawia się narybek należy częściej o dłużej załączać grzałkę. Pytanie tylko na jak długo? Heh, przyznam się szczerze, że wciąż ciułam na grzałkę z termostatem, więc jadę na zwykłej, która podgrzewa temp wody o 2 stopnie C więcej od temp. pokojowej. Wiem, zdzielicie mnie za taką grzałkę, no ale co poradzę ;p

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż to różnica czy grzałka ma 10W, czy 100W więc fajnie by było gdybyśmy poznali jej moc. ;)

Jak długo? Tak żeby utrzymywała odpowiednią temperaturę. Narybek wcale nie potrzebuje wyższej od dorosłych ryb.

 

Gupiki nie są jakoś szczególnie ciepłolubne [wręcz przeciwnie] i jeśli nie masz zimno w domu to poradzą sobie doskonale bez grzałki.

 

Najtańsze dobre grzałki z termostatem to 30zł - zbieraj kasę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro akwarium 25 l to 10 wat według starodawnych tabel podgrzeje o około 2 stopnie .

Czyli jeśli temperatura w pomieszczeniu wynosi 21 (i niewiele się waha) to podgrzeje do 23 przy ciągłej pracy czyli powinna "iść" cały czas bez wyłączania .Różnica zawsze będzie o 2 stopnie względem temperatury otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...