Skocz do zawartości

Piasek do akarium


djkrzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy do jakiego typu zbiornika chcesz go użyć(do przykrycia podłoży w Low-Tech czy innych typowo roślinnych zbiorników użyłbym żwiru o granulacji 1-3mm).Oczywiście podłoże kwarcowe jak najbardziej nadaję się,chociażby ze względu na to,że nie wpływa na zmiany parametrów twardości węglanowej Kh wody.

Nie jest to najlepsze podłoże dla roślin, ponieważ mogą się tworzyć strefy beztlenowe dzięki którym korzenie będą gniły.

To nie jest tak do końca wrzucenie hasła( strefa beztlenowa) to "zło" w zbiorniku bo to nic nikomu nie mówi .Takim samym "złem" dla roślin może byś pompowanie bogatej w tlen wody w podłoże przez instalowanie tam filtracji.w prawidłowo ustabilizowanym zbiorniku potrzebne są strefy o różnym potencjale redoks bo tylko wtedy mogą zachodzić wszystkie niezbędne procesy biologiczno -chemiczne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to w przypadku piasku 1mm nie tworzą się strefy beztlenowe, a ja chce zrobić akwa towarzyskie bez bogatej i bujnej roślinności. Na tym mi az tak bardzo nie zależy. W dotychczasowym zbiorniku mam bardzo drobny piasek akwarystyczny i roślinki dobrze w nim rosną.

Chodzi mi głównie o to, czy proponowany przeze mnie piasek nie bedzie szkodliwy dla ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...