Jump to content

Ile przeżyją ryby w drodze do zoologa


jojtek
 Share

Recommended Posts

Mam zamiar sprzedać rybki. 2 mieczyki, 2 danio danio malabarski, żałobniczkę i 3 molinezjie. Czy jak bym je dał do słoika 1l rano przed 7 i po szkole po 3 dopiero zaniósł do zoologa to by przeżyły ryby?

Link to comment
Share on other sites

No bo do szkoły mam 25km i muszę pojechać rano a jak przyjechał bym ze szkoły to już bym nie zdążył bym wrócić się żeby zdążyć do sklepu zoologicznego, pasuje mi sprzedać ryby w tym tygodniu, a w sobotę nie mam szans, żeby pojechać. No i się tak zastanawiam, jak by tu ryby przygotować żeby tyle przeżyły.

Link to comment
Share on other sites

Ale jednak to dobrze przemyślałem, i przypomniało mi się że w wakacje wiozłem w małym woreczku ze sklepu ryby 4h i do dzisiaj wszystkie żyją, tylko bys musiał schować je za "pazuchę" żeby nie zmarzły i powinno być ok ;)

Tylko pamiętaj żeby nie lać pełnego słoika wody ;)

Link to comment
Share on other sites

Aha, no ja włożę filtr do słoika i całą noc będzie napowietrzał wodę w słoiku, a rano przed szkołą wpuszczę ryby. Woda będzie dobrze napowietrzona i będzie większe prawdopodobieństwo ze przeżyją. No ja będę miał 5-8 ryb, bo zastanawiam się czy molinezjie też sprzedać.

Link to comment
Share on other sites

Powinny przeżyć, sprzedawca, akwarysta powiedział mi, że można ryby trzymać 3h w takim woreczku z zoologa.

Więc twoje powinny dać radę spokojnie. Nie zapomnij owinąć słoika w koc!!

 

Pamiętam jak kupiłem rybki, było zimno, więc postanowiłem, że schowam rybki pod kurtkę. Wyglądało to jak bym miał flachę pod pazuchą, jak jechałem autobusem to ludzie sie dziwnie trochę na mnie patrzyli. W końcu kontroler podszedł do mnie i powiedział, żebym pokazał mu co mam pod kurtką. Jak zobaczył co ja tam mam, to zrobił taką fajną minę :shock: xD

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...