Skocz do zawartości

akwarium dla narybku.


misiamw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądając allegro trafiłam na pewną aukcje i zastanawiam się czy mogło by to służyć do odchowu narybku gupika lub molinezji . Postawiła bym to w pokoju dziecka.

 

 

MARINA ZESTAW AKWARYSTYCZNY POMARAŃCZOWY - 21L

- Akwarium wraz z kolorową pokrywą.

- Filtr Elite Mini z system napowietrzania Venturi

- Kolorowy żwirek do akwarium

- Pokarm w płatkach NUTRAFIN dla złotych rybek

- NUTRAFIN Goldfish Bowl Contitioner – neutralizator

- Roślinka z serii LivingWorld

http://sklep.swist.com.pl/image_func.php?img=gfx/98d19add2f397807535620e55d9873a6.jpg&maxwidth=190

 

cena 60zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że lepszym rozwiązaniem( i tańszym jeśli tylko masz miejsce) byłoby kupienie kotnika, który byłby w akwarium z narybkiem aż ten nie dorośnie.

+ jest że ryby będą przyzwyczjone

+ rozwiązanie jest tańsze

- będzie to zajmowało przestrzeń w akwarium ( ale nawet w 63l zajmuje dość mało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło by się to udać, sądzę jednak, że ten żwirek to śmiech na sali, sama wiesz, iż takie syntetyki to można co najwyżej do wazonika wsypać. Filtracja powinna starczyć, jeżeli będzie tam tylko narybek i jakieś roślinki. A i doczytałem się, że w zestawie znajduje się roślinka jak mniemam to także sztuczna, a więc nie ma dla niej miejsca w akwarium. Z tym kotnikiem to też dobry pomysł, ale takie coś zajmuje miejsce w akwarium ogólnym. I tu nasuwa się pytanie czy chcesz "zaśmiecać" akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotnik mam ale pływający i często mi go glonojad zatapia. A z tego zestawu zostawiła bym tylko samo akwarium i filtr. Tylko to akwarium jest chyba plastikowe tego się najbardziej obawiam dla tego pytam czy się nadaje . Śmieszne jest to że z opisu jest to akwarium dla welonka i występują bodajże w wariantach 11l,14l, i to co chce kupić 21l. Myślałam o tym że jak odchowają się małe to kupiła bym tam bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik ? No nie wiem, producenci tego czegoś powinni to przygotować tak aby żadne trujące pierwiastki nie uwalniały się do wody, ale sam nie wiem czy ryzykować. Szklany baniaczek o pojemności 25 l z pokrywą , filtrem oraz grzałką to wydatek około 110 - 130 zł, a więc jest różnica. Jeśli posiadasz odpowiednie fundusze to polecam standardowe szklane akwarium :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...