Skocz do zawartości

Woda a domowy filtr.


misiamw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak filtry w dzbankach mają się do wody dla ryb. Czy taka woda przefiltrowana nadaje się do dolania do akwarium czy nie bardzo ?? Mam problem ponieważ moje 3 letnie dziecko ma obsesje na punkcie ciaplania się w wodzie i nie mogę upilnować wiaderek z wodą. Od pewnego czasu uzdatniam antychlorem i esklarinem ale wiem że chemia nie jest dobra. Może ktoś zna jeszcze jakiś inny sposób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, woda odstana to mit, bawiłem się tak 1,5 roku, baniaczki z piwnicy ustawianie w przedpokoju i tak dalej, żonę szlak trafiał. Kumpel lał prosto z kranu i nic się nie działo. Dałem sobie z tym spokój i teraz leje prosto z kranu. Nic się nie dzieje rybki zdrowe nic nie zdycha, rośliny rosną. Robię podmiany ok 80 litrów co dwa tygodnie w akwa 240 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, woda odstana to mit, bawiłem się tak 1,5 roku, baniaczki z piwnicy ustawianie w przedpokoju i tak dalej, żonę szlak trafiał. Kumpel lał prosto z kranu i nic się nie działo. Dałem sobie z tym spokój i teraz leje prosto z kranu. Nic się nie dzieje rybki zdrowe nic nie zdycha, rośliny rosną. Robię podmiany ok 80 litrów co dwa tygodnie w akwa 240 L.

Skoro to mit to mit to pokaż to swoje "piękne i zdrowe akwarium", a po drugie nie wciskaj kitu niedoświadczonym akwarystom, że kranówa jest ok (wyjątek-woda bez chloru, ale istna rzadkość w Polsce).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wodę chlorowaną to musi odstać trochę żeby chlor wyparował czy coś takiego np. ja wlewam prosto z kranu bo mam to szczęście i mam wodę niechlorowaną tylko ze swojego ujęcia. A taki mój kumpel ma chlorowaną i zawsze odstawiał ale kiedyś się wkurzył i wlał chlorowaną prosto do akwa na drugi dzień w akwa były dwa trupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nyq20 nie zarzucaj mi wciskania kitu, pisze o swoim doświadczeniu akwarystycznym. Mam dwa akwaria jedno w domu drugie w pracy do obu leje wodę prosto z kranu w proporcji 1/3 i od 1,5 roku nic złego się nie dzieje. Kolega który zadał pytanie i prosi o rady zbiera opinie i zrobi co uważa za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nyq20 nie zarzucaj mi wciskania kitu, pisze o swoim doświadczeniu akwarystycznym. Mam dwa akwaria jedno w domu drugie w pracy do obu leje wodę prosto z kranu w proporcji 1/3 i od 1,5 roku nic złego się nie dzieje. Kolega który zadał pytanie i prosi o rady zbiera opinie i zrobi co uważa za słuszne.

Może masz wodę z ujęcia a nie z oczyszczalni, woda wodzie nierówna. To że tym możesz lać to nie znaczy że wszyscy mogą.

Ja nawet jak bym miał super czystą wodę z kranu to i tak nie lał bym jej bezpośrednio do zbiornika, bo ryby mogły bo doznać szoku jak by spadła im nagle temperatura o 5°C. Ja też mogę lać wodę prosto z kramu, mam filtr sznurkowy, węglowy, żywiczny do azotanów i żywiczny do wapnia i magnezu. Ale temperatura wody to 17°C a to zdecydowanie za nisko aby ją lać do baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ktos wyzej napisal: woda wodzie nierowna. jedna jest bardziej chlorowana inna mniej. jedna jest twarda jedna mieka. duzo zalezy od tego w jakim rejonie mieszkamy i skad mamy wode (wodociagi czy np studnia glebinowa). w malej ilosci wedlug mnie nie zaszkodzi woda wodociagowo. oczywiscie najlepiej wcale jej nie wlewac przed spreparowaniem.

 

autora tematu rozumiem. ciezko jest zrobic wode do akwarium jak np mieszka sie w bloku, ma male dziecko w szczegolnosi jak ma sie duzy baniak.

 

przyklad:

majac akwarium 60l do podmiany wystarczy 20l wody czyli wiaderko lub 4 butelki 5l itd.

ale jak ktos ma 360l to potrzebuje 120l wody czyli 6 wiaderek wody lub 20 butelek 5l...

mam nadzieje ze widac teraz roznice dlaczego ludzie uciekaja w uzdatniacze wody lub ryzykuja z woda z wodociagow.

 

osobiscie polecam przegotowac wode i jak ostygnie wlewac do akwarium. rozwiazanie jest szybkie i bezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na wsi niby miejsca mam sporo ale przy 3 letnim chłopcu to ostatecznie wiaderka daje na szafę bo nigdy nic nie wiadomo. A z wodą z kranu uzdatniona przez filtr to faktycznie woda będzie za zimna. To może na bieżąco dogrzewać grzałką do odpowiedniej temp. Tylko ile grzało by się np 15l. Nie mogę sprawdzić bo nie mam grzałki bo u mnie woda ma stała temp 24-25C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam we Wrocku - woda paskudnie chlorowana. Przyznam, że z lenistwa od kilku tygodni leję prosto z kranu. Na razie wszystko ok. Ja bym zwrócił uwagę na jedną rzecz, mianowicie na proporcje. W 102l wymieniam 20% a w 200l 15% wody. To nie jest dużo wiec chlorowana woda jest mocno rozcieńczana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...