Jump to content

black molly- ciężki poród


Recommended Posts

Dziś rano zauważyłam coś szarego w kotniku na dnie . Wyglądało jak szara kupa.Okazało się że molinezja zaczęła rodzić .Widok porodu okropny bo tylko 7 pierwszych było żywe reszta rodziła się martwa(około40 sztuk). Zdziwiło mnie że rybki rodziły się w rozkładzie . Jedne bez brzuszków , inne same głowy. Zastanawia mnie jaka była przyczyna. Dodam że to był pierwszy poród rybki . Wydaje mi się że rybka przetrzymała ciąże bo już traciłam nadzieje że jest w ciąży. A przez ostatni tydzień robiła glutowate przezroczyste kupy myślałam że to infekcja albo pasożyty .

Link to comment
Share on other sites

cytat ze strony:należy unikać chowu wsobnego, gdyż wtedy narybek bardzo często rodzi się martwy lub silnie zniekształcony

 

czyli samiec może być spokrewniony z samicą ??

 

Tylko wydaje mi się że to coś innego ona od 12.00 do 19.00 rodziła rybki wyglądające jak odchody .

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj ,podałem ci tylko jeden z przykładów ,że tak właśnie może być.Wiele przyczyn może się składać na to ,że samica rodzie nie w pełni wykształcony narybek.Jest tak ,że może być spokrewniona z samcem,w czasie ciąży uległa jakiemuś urazowi (uderzyła się lub została zaatakowana przez inną rybę),być może i parametry wody też mają wpływ na rozwijanie się płodu,właściwe odżywianie i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...