Skocz do zawartości

Czy ta żałobniczka jest na coś chora???


natalia_s96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50l

więcej ci powiedzieć nie jestem w stanie

bo to nie moje akwa zajmuję się nim i zauważyłam na jej bocznej lini taką kreskę :)

 

Edit:

 

Moje akwarium mam od pół roku i nie jestem jeszcze bardzo w tych sprawach obcykana. To akwarium o którym mówiłam jest mojej koleżanki która wyjechała w delegację ;)

 

Atreyu: Posty się edytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co do czerwonych skrzeli to na myśl przychodzi mi tylko wysokie stężenie amoniaku.

Dobry trop. Faktycznie mam ciut za wysokie.

Muszę więcej wody podmieniać i jak najszybciej kupić filtr kubełkowy. Roślin mam raczej sporo. No i zainwestować w kropelkowe testery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop. Faktycznie mam ciut za wysokie.Muszę więcej wody podmieniać i jak najszybciej kupić filtr kubełkowy. Roślin mam raczej sporo. No i zainwestować w kropelkowe testery.

Co do amoniaku to często jego stężenie jest wysokie w nowo założonych zbiornikach lub w zabrudzonych.

Radze to opanować, bo rybki będą Ci padały jedna za drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amoniaku to często jego stężenie jest wysokie w nowo założonych zbiornikach lub w zabrudzonych.

Radze to opanować, bo rybki będą Ci padały jedna za drugą.

Zbiornik założyłem w styczniu. Wodę podniemiam co tydzień 10% (będę musiał zwiększyć ilość na chyba conajmniej 20%). Wodę wlewam z kranu odstaną 1 dzień z dodatkiem uzdatniacza.

Filtry czyszczę co tydzień. Na chwilę obecną mam 2 wewnętrzne aquaszut TURBO 300 i hailea HL-BT700. Planuję kupić kubełkowy - to też powinno poprawić parametry wody.

Roślin ostatnio /czyli tydzień temu w sobotę/ kupiłem sporo i wszystkie się przyjęły.

 

Warto coś takiego kupić /w sensie czy to jest skuteczne/ aby na szybko poprawić parametry?

TETRA NITRATE MINUS 100ML _________ OBNIŻANIE NO3

http://allegro.pl/tetra-nitrate-minus-1 ... 48918.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podmian stosuję uzdatniacz Tropical Esklarin Aloevera http://www.tropical.com.pl/esklarinzall ... ,0,pl.html

Głodówkę rybom robię akurat co niedzielę. W pozostałe dni karmię 2x dziennie.

Testery jakie posiadam to paskowe Sera Quick Test. Zdążyłem się już dowiedzieć że są mało dokładne.

pH 7,5

KH 2st d

GH 15 st d

NO2 0,5

NO3 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 za dużo. NO3 też sporo, amoniaku nie znamy, ale sądząc po wcześniejszych może być różnie.

 

Duża podmiana wody i... trzeba znaleźć przyczynę obecnego stanu rzeczy.

Przyczyny mogą być trzy:

- zła filtracja, zbyt słaba, filtr wyłączany na noc itd. Nie widzę żebyś gdzieś podawał litraż, albo ja go przeoczyłem, ale w takim zbiorniku w miarę już odpowiednim dla żałobniczek wewnętrzne filtry mogą nie wystarczać.

- zbyt duża obsada połączona ze zbyt obfitym karmieniem. Ile masz tam dokładnie ryb i jakich?

- błędy w opiece nad akwarium. Tu przede wszystkim powinieneś sobie odpuścić chemię. Podmieniaj 20% wody, 10% to mało z tego co widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 za dużo. NO3 też sporo, amoniaku nie znamy, ale sądząc po wcześniejszych może być różnie.

 

Duża podmiana wody i... trzeba znaleźć przyczynę obecnego stanu rzeczy.

Przyczyny mogą być trzy:

- zła filtracja, zbyt słaba, filtr wyłączany na noc itd. Nie widzę żebyś gdzieś podawał litraż, albo ja go przeoczyłem, ale w takim zbiorniku w miarę już odpowiednim dla żałobniczek wewnętrzne filtry mogą nie wystarczać.

- zbyt duża obsada połączona ze zbyt obfitym karmieniem. Ile masz tam dokładnie ryb i jakich?

- błędy w opiece nad akwarium. Tu przede wszystkim powinieneś sobie odpuścić chemię. Podmieniaj 20% wody, 10% to mało z tego co widać.

Akwarium 126L /80x45x35/

Filtry na razie wewnętrzne: aquaszut TURBO 300 i hailea HL-BT700 ale intensywnie myślę nad zewnętrznym: viewtopic.php?f=8&t=32201

Filtrów nie wyłączam na noc. Tylko na czas czyszczenia. Czyszczę filtry co tydzień przy okazji podmiany wody.

Obsada:

1x bojownik syjamski,

13x neon inesa,

5x żałobniczka,

7x danio /2xpręgowane, 2x lamparcie, 3x malabarskie/

7x kirysek lamparci

7x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz otoski, przy takich parametrach lubią kolejno "znikać". :P

Filtrów nie czyść wszystkich na raz, jeden co tydzień, ew. dwa wystarczy.

 

Tak jak pisałem, zrób teraz większą podmiankę, tak z 40% na odstaną wodę, bez chemii.

Parametry powinny się tymczasowo znacznie poprawić. Później co tydzień 20% i zmniejsz ilość podawanego pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uzdatniacz Tropical Esklarin Aloevera odstawić? http://www.tropical.com.pl/esklarinzall ... ,0,pl.html

 

 

Ze względu na brak naczyń teraz jednorazowo mogę podniemić 12L wody odstanej (zakładam że 24h wystarczy). No to może codziennie wymieniać będę 12L (czyli ok 10%)? Wiaderka jakieś w castoramie jutro kupię jak będzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baniaki po 5l mineralce z biedronki. ;)

hehe, nie gustuję w takiej wodzie ale dla dobra rybek będzie trzeba kupić kilka takich mineralnych

 

Edit:

Ciekawy temat, dzięki.

 

Przy okazji. Sprawdziłem parametry wody na stronie dostawcy wody. Chyba są niezłe?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baniaki po 5l mineralce z biedronki. ;)

hehe, nie gustuję w takiej wodzie ale dla dobra rybek będzie trzeba kupić kilka takich mineralnych
Mogą to być też inne baniaczki po wodzie 5l, to nie ma znaczenia.

 

 

Przy okazji. Sprawdziłem parametry wody na stronie dostawcy wody. Chyba są niezłe?

No tak, ale nie zaszkodzi sprawdzić ;)

W rzeczywistości mogą się nie zgadzać coś a to może zaszkodzić rybom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wartości nie są stałe, wprost przeciwnie. PH i twardość często zmieniają się w akwariach, przy czym łatwiej wodę zatwardzić niż zakwasić. Wystarczy nieodpowiednie podłoże i sprawa załatwiona. Natomiast poziomy związku azotu są wartościami zmiennymi.

 

Warto znać, ale i tak należy wiedzieć co ma się w baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH 7,5

KH 2st d

GH 15 st d

NO2 0,5

NO3 50

Od niedzieli do dzisiaj robiłem codziennie podmianę ok 10% (12L podmieniałem, pojemność akwarium brutto - 126L), czyli podmieniłem ok 40% wody. Parametry z dziś z paskowej sery. NO3 wciąż za wysokiem, NO2 znów zerowe.

pH 7,5

KH 3st d

GH 15 st d

NO2 0

NO3 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz otoski, przy takich parametrach lubią kolejno "znikać". :P

Czy otoski to najwrażliwsze z mojej obsady stworzenia na NO2 i NO3 że piszesz o znikaniu?

 

Zastanawia mnie jeszcze przy okazji woda. Przestałem używać uzdatniacza skoro to zło. Wodę wlewam oczywiście odstaną. Czy ma znaczenie czy do odstania wleję wodę zimną czy podgrzaną w przepływowym ogrzewaczu gazowym (tzw. junkers)? Tzn. czy temperatura ma wpływ na poprawę parametrów wody, chlor itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...