Skocz do zawartości

który filtr


Patrix85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w zmianie filtra w moim 50L akwarium.

Aquael fan 1

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stor ... y_rn=10586

 

Aquael Turbo 350

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stor ... y_rn=10590

 

Aquael UNIFILTER 280 lub 360

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stor ... y_rn=10591

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych turbinowych FAN z AQUAEL-a Ci nie polecam bo szybko się niszczy wirnik.

 

No z tym bym się kucił bo ja mam taki filtr tylko, że zamontowany jako głowica do kubełka diy do mojego bojownika.

A ile Ci chodzi?

 

Jak FZN 2 nie pasuje to może minikani???/

Autor nie chcę wydać zbyt dużo wiec wątpię żeby se kupił kubełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się chyba taka "magnetyczna otoczka" na nim stępiła po jakiś 3 latach przez co coraz słabiej pobierał powietrza coraz słabiej też pobierał wody oraz przede wszystkim niesamowicie hałasował.

 

Bo mój może tyle działa bo ja go wazeliną na tym magnesie smarowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem nie mam miejsca na kaskade I nie mam gdzie przestawić akwa. Coś większego może uda mi sie stworzyć jak sie wyprowadze a to może jeszcze troche potrwać zwarając jaki burdel jest u mnie w pracy :/ dziękuje wszystkim za pomoc

 

 

 

Dziś udało mi sie dogadać z facetem z zoologicznego i mam 2 filtry do wyboru:

Aquael fan-1 za 43zł

Aquael turbo 350 za 48zł.

 

Myślałem za tym fan-1 a co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

No z tym bym się kucił bo ja mam taki filtr tylko, że zamontowany jako głowica do kubełka diy do mojego bojownika.

 

viewtopic.php?p=184756#p184756

 

Czyli jest skończony już?

 

A ile Ci chodzi?

4 lata 24/7

viewtopic.php?f=8&t=20835

viewtopic.php?f=40&t=20606&p=184442#p184442

 

Według mnie 2 miesiące o ile skończyłeś ten filtr a nie 4 lata :roll: i tym bardziej nie 24/7.

 

Mi się chyba taka "magnetyczna otoczka" na nim stępiła po jakiś 3 latach przez co coraz słabiej pobierał powietrza coraz słabiej też pobierał wody oraz przede wszystkim niesamowicie hałasował.

 

Bo mój może tyle działa bo ja go wazeliną na tym magnesie smarowałem :P

Daj jeszcze tej wazeliny do węży w kubełku, zwiększy to jego przepływ w l/h.

 

 

 

"Panowie" bądźmy poważni i nie wprowadzajmy kogoś w błąd. Pomijam wiedzę jaką macie na temat filtracji, ale to co teraz tutaj piszecie woła po prostu o pomstę do nieba. Nazywając rzecz po imieniu: piszecie głupoty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ilu ludzi tyle opinii :P dużo czytałem na rożnych forach i ilu ludzi tyle opinii na temat jednego i drugiego filtra. I bądź tu człowieku mądry ;)

 

A po głębszym duchowym zastanowienie może kaskada by nie była taka zła. To może polecicie jeszcze jakąś dobra nie drogą kaskade ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twoich poprzednich myśli filtr nie jest po to aby się podobał tylko spełniał swoją funkcję, filtry zew od wewn różnią się mediami filtracyjnymi w zew są większe wiec i więcej koloni bakterii. Co do fzn-2 polecam go w 100% w porównaniu do wewn. o niebo lepszy dwie spore gąbki robią swoje, woda kryształ po większych pracach woda klaruję się momentalnie (mam akwarium 54l) i co najważniejsze kultura pracy... czasami jak kładę się spać zastanawiam się czy w ogóle on chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...