Skocz do zawartości

[p. Ramireza] osowiała złożone płetwy


mich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w tytule Moje pielęgniczki od jakiś 4-5dni są osowiałe lewitują w górnych narożnikach zbiornika, mają poskładane płetwy zwłaszcza ogonowe. Straciły barwy a już dość ładnie się wybarwiły.

Nie zauważyłem jakiś niepokojących zmian na ich ciele.

Co może byc przyczyną takiego zachowania i wyglądu?

 

Akwa 100x45x45

Filtr Aquael FZN-3

Grzałka Aquael 200W

Oświetlenie standard 2x30W

Podłoże Natural Substrate od Wojtaszka + 3cm żwirku bazaltowego

Rośliny: Dwa rodzaje bacopy, Ludwigia ,Cryptokoryny, Nurzaniec, Lotos, i jeszcze jedna nie znana ( może ktoś ją zidentyfikuje to ta po lewej stronie sprzodu przy kokosie)

Obsada: 25x Razbora klinowa, 3+1 Pielęgniczka Ramireza, 10x Kirysek albinos, 6x Otosek

 

Aktualne parametry wody: Ph 7,4 (chciałbym obniżyc jeszcze o ok 1st.)

GH-12 do obniżenia

KH-14 do obniżenia

NO2- 0

NO3- między 5 a 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na razie mam gąbki w filtrze ale w piątek przychodzi drugi filtr (użyje go jako mechanicznego) a do kaskady włożę torf granulowany i może ceramikę

 

A jeśli były chore wcześniej to po wpuszczeniu do mojego akwa mogłyby się troszkę wybarwic? bo zaraz po wpuszczeniu były blade a później zaczynały nabierac barw!

 

 

 

 

No i stało się!!! Samiec jako pierwszy skapitulował:( niestety! Ale zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz. Mianowicie rybki (ramirezki) zachowują sie jakby chciały się ocierać o coś tzn podpływają np blisko dna przechylają się na jedną stronę i jakby ocierają się o dno lub korzeń dzieje się to bardzo szybko. żadnych zmian poza bladotą nie zauważyłem na ciele rybek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...