Jump to content

OptiWhite

S'Sayan
 Share

Recommended Posts

Siemka.

Moje pytanie brzmi czy warto inwestować w szkło na akwa OptiWhite???

Czy naprawdę lepiej widać??? Słyszałem, a głownie to czytałem, że optiwhite jest takie bielsze.

Powiedzcie mi czy mam dołożyć to 100 PLN i kupić takie akwa czy normalne ze szkła float wystarczy?

Moim zdaniem nie opłaca się płacić więcej z takie szkło bo mam je w krewetkarium 30l aquaela i powiem wam że znacznej różnicy nie widzę

Opti w Shrimp Setach? No ja się nie dziwę że nie widzisz różnicy bo z tego co widziałem w takich zestawach jest szkło float [ew. bardziej przejrzysty Guardian].

Różnice widać i to duże, ale przy małych baniakach [cienkie szyby] nie jest ona tak wielka jak np. przy szybie >8mm. Uważam że zamiast płacić za lepsze szkło powinieneś po prostu lepiej wyposażyć zbiornik. To bardziej się przyda. Ładne akwarium można zrobić w każdym baniaku, tak samo można zrobić kiepską aranżacje bez ładu i składu w Opti.

PS: Sprawdziłem dokładniej co jest w tych Shrimp Setach.

Producent pisze o "szkle o podwyższonej przejżystości" - to nie jest równoznaczne z opti.

Stawiam że to pewnie Guardian.

Pewna różnica między float a guardian jest, ale nie tak duża jak między float a opti.

Wszystko zależy jaki duży baniak planujesz.

Jak coś powyżej 100L to możesz pokusić się np na baniak z przednią szybą Opti (reszta szyb była by float)

Dla mnie to jest bajer, widzę różnice, ale jakoś ta szyba float w ogóle mi nie przeszkadza.

O kurna...

Właśnie zobaczyłem cenę akwa 240l ze szkła OW.

Chyba sobie odpuszczę.

Ja mam zamiar wydać coś koło 800zł na całe wyposażenie a nie akwa...

Tylko teraz nie wiem czy akwa z przednią szyba OW też będzie kosztowało 800zł???

Mi się wydaje, że nie. Ile bym musiał dołożyć na przednią szybę OW???

Jak robić mieszańca z OW to warto zrobić te szyby na które się patrzy (OW przednia i boczne a reszta z Float)

Ja patrzę przez przednią ;) bez sensu robić boczne :lol: To już lepiej całe
Tylko czy bez bocznych z OW będzie efekt zawieszonej tafli wody?

Tylko czy bez bocznych z OW będzie efekt zawieszonej tafli wody?

Bo najlepszy efekt by był jak by było całe akwa z OW. Tylko, że one (220l) kosztuje 1100zł.

Więc nie wiadomo czy inwestować tylko w przednią szybę OW.

Napiszę do przedstawiciela jednej z firm robiącej akwa ze szkła OW i napisze relacje :P

• 2 weeks later...

ja za akwarium 150x35x50 z przednią szybą optiWhite zapłaciłem 520zł czyli o 100zł więcej niż za akwarium o tych samych wymiarach ze zwykłych szyb ...

kupowałem w firmie:

http://www.myciok.pl/kontakt.htm

Tyle że miałem odbiór osobisty (mam ok 20km), ale z tego co wiem to firma bardzo często jest na giełdzie we Wrocławiu i Łodzi

Share

• Create New...