Skocz do zawartości

Dziwna sparawa - zmiana płci u gurami


gluchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

miałem w akwarium harem (2+1) gurami marmurkowego. około 2 tygodni temu samiec dokonał żywota i zostały tylko dwie samice, dziś zauważyłem że jedna z samic tak jakby zmieniła płeć na samca - pojawiła się u niej zaostrzona płetwa grzbietowa. powiedzcie mi czy ktoś miał podobny przypadek? ja osobiście z tego co pamiętam to miałem coś podobnego parę lat wcześniej też u gurami ale nie jestem tego pewny.

 

tylko proszę nie przytaczać mieczyków - ten temat jest mi znany z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja samica zmieniła płeć, bo zdechł samiec. Gdy tak się dzieje samice próbują dać przetrwanie gatunku, wskutek czego jedna z nich zmienia płeć. Na Twoim miejscu dokupiłabym jeszcze jedną samiczkę i wszystko już będzie ok :) Dziwne, bo usłyszałam to dopiero wczoraj ;) Gurami to nie jedyny gatunek, który potrafi zmienić płeć w kryzysowych sytuacjach.

 

Mam nadzieję, że pomogłam :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale skąd masz takie informacje? jak do tej pory to wszyscy mi zaprzeczają ze tak sie dzieje...

Słuchaj, powiedział mi to pracownik oceanarium i kilka sprzedawców w zoologicznym. Moja koleżanka miałam identyczną sytuację, więc nie mów, że wszyscy mają inne poglądy. Może po prostu nie są doświadczeni, a Ty uwierzyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale skąd masz takie informacje? jak do tej pory to wszyscy mi zaprzeczają ze tak sie dzieje...

Słuchaj, powiedział mi to pracownik oceanarium i kilka sprzedawców w zoologicznym. Moja koleżanka miałam identyczną sytuację, więc nie mów, że wszyscy mają inne poglądy. Może po prostu nie są doświadczeni, a Ty uwierzyłeś ?

słuchaj mój pogląd na ta sytuację jest właśnie taki że ta samica zamieniła sie w samca, tylko właśnie wszyscy temu zaprzeczają. Ty jesteś pierwszą osobą która potwierdza moje obserwacje. na 100% będe pewny dopiero jak z tej nowej pary będą pływać młode, to bedzie wystarczające i niezaprzeczalne potwierdzenie tego że jednak gurami potrafi zmienić płeć. a zapytałem sie skąd masz informacje na ten teamt tylko po to żeby wiedzieć czy masz wiarygodne źródło, a wynika że jest ono wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...