Skocz do zawartości

Jakie znacie ciekawe zwierzęta lub rybki do akwarium slodkow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Jestem na forum nowy ale od poczatku bardzo mi sie spodobala ta strona i to forum. I mam do was moi drodzy pytanie, jakie znacie ciekawe, szczególne, tropikalnie wygladajce, lub ogólnie wyrózniające się zwierzęta lub wyjątkowe rybki do niedużego akwarium slodkowodnego. Chciałbym coś ciekawego wprowadzić do swojego akwarium :).

Bardzo proszę o pomoc i Z góry dzieki za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Pley - każda ryba ma coś w sobie. Źle zadajesz pytanie. Powinieneś bardziej sprecyzować o co Ci chodzi - np kolorowe, drapieżne, stadne, maleńkie, wielkie.

 

Mi osobiście bardzo podobają się kiryski pstre, również kosiarki. Rybki niby nieciekawe bo szare, ale za to bardzo sympatyczne i ruchliwe.

 

Bardzo oryginalne są ryby typu sumik szklisty czy kolcobrzuch. Dla innych znów złota rybka czy telesop są piękne gdzie dla mnie są skrzywdzonymi szkaradami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co podaliscie w sumie fajne, ale niewiem czy moja ukochana je zaakceptuje(zbyt wężowate):).

Macie racje, zle zadalem pytanie, chcialbym zeby byly takie kolorowe, tropikalne, lub jakies wlasnie ogolnie wyrozniajace sie ksztaltem, choc ogolnie nie musza to byc ryby, moglyby byc tez jakies inne ciekwe zwierzatka akwariowe:).

Moje akwarium ma 30l, wymiary: 40x30x25.

Kolcobrzuch strasznie mi sie podoba, jak go pierwszy raz zobaczyem to powiedzialem ze musze go miec, ale to jest ryba morska, słonowodna :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolcobrzuch strasznie mi sie podoba, jak go pierwszy raz zobaczyem to powiedzialem ze musze go miec, ale to jest ryba morska, słonowodna :(.

Niektóre kolcobrzuchy są tylko słodkowodne ale są dość agresywne. Lepszą są jeżówki ale te ryby są za duże na te 30 litrów.

Ciekawym zwierzęciem do 30 litrów jest słodkowodny krabik Limnopilos naiyanetri, którego zamierzam w przyszłości hodować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...