Skocz do zawartości

[63l] Ogólne


daro_231
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojemność:

63l (60x30x35)

 

Filtracja:

Aquael Fan-1 plus

 

Ogrzewanie:

grzałka Aquael 20W

 

Oświetlenie:

2x15W (Aquastar + Gro-lux)

 

Tło:

Brak (Może będzie czarne albo błękitne)

 

Rośliny:

Eleocharis

Duży heniek

Rotala Inica

(1 niezidentyfikowana roślina)

 

Ryby:

1 bojownik (jak uda mi się oddać to będą 1+1 pielęgnice Ramireza)

3x otosek (2 padły ostatnio :/) - docelowo 5 szt.

2x Danio Perłowe (5 padło :/) docelowo 15 szt.

docelowo - 8x Babaulti

docelowo - 5x Kirysek panda

 

Dołączona grafika

 

Jak widać woda jest jak nieprzejrzysta (nie wiem czemu, sądzę że przez to padły mi otosy). Cały czas walczę z glonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko :) kable się ukryją za tłem jak je zamontuje :P

Zamysł był taki żeby zrobić kiryskom trochę przestrzeni... może trochę za dużo wyszło... ale to nic coś pokombinuję.

Czarnego żwiru w przyszłości nie będzie widać jak wszystko zarośnie (mam nadzieję) zastanawiam się jakie rośliny dać...

Na pewno do przodu pójdzie mały henio, blyxa, do tyłu limnophila aromatca, może aponogeton . Macie jakieś propozycje na resztę?

Akwarium zalałem 1,5 miesiąca temu a ryby wpuściłem 2 dni temu (otosy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj zgrzyta... czarny żwir- bazalt (pieraństwo ostre jak brzytwa) i kiryski? Jedno wyklucza drugie... Kirysy się poranią, potną wąsy i będzie lipa...

To co mam u siebie to nie bazalt tylko matowy żwir ceramiczny o gładkich krawędziach. Kiryski nie powinny się pociąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z braku wolnego czasu ostatnio prawie nic się nie zmieniło w akwa... kiepsko, postanowiłem to nadrobić i zakupiłem ekipę sprzątającą - krewetki Babaulti w ilości xx.

Dołączona grafika

Na razie są jeszcze małe ale już zaczynają się wybarwiać, czy to możliwe że w 1 baniaku wybarwią się na różne kolory?

 

Może trochę się wygłupię ale czy mógłbym też prosić o identyfikację roślinki poniżej... :oops: sprzedawca w sklepie zapewniał że to rzadki okaz, podał nazwę ale od razu wyleciała mi z głowy a teraz nie mogę nigdzie na google jej znaleźć, z góry dzięki.

Dołączona grafika

 

3 sprawa to taka że opanowałem atak brązowych glonów :) ale teraz z kolei mam inwazję takich:

Dołączona grafika

Już mi ręce opadają, nie wiem co mam robić wydaje się że już próbowałem prawie wszystkiego...

 

W przyszłym tygodniu spróbuję nabyć jakieś nowe rośliny myślę nad: Blyxa japonica i Limnophila aromatica. To na początek i nie mam pomysłu co jeszcze dodać... :/ może zasugerujecie coś?

 

Chciałem zrobić baniak w stylu Iwagumi ale już wiem że rośliny będą za wysokie :/ i lewa strona podchodzi pod roślinne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aromatica może nie dać rady przy tym oświetleniu u mnie przy takim samym padła

tak samo rotala macrandra nie da rady

 

marsilea crenata proponuje na trawnik ładnie będzie rosła jak u mnie

albo z wgłębki zrobić bardzo ładnie wygląda jak się rozrośnie :)

 

 

masz ok 0,6w/l bo tak ok 10kg(10l) jest podloza chyba ze u Ciebie jest go mniej to tez masz ok 0,5w/l

 

spróbuj pogostemona , chociaż ja nie próbowałem jeszcze , ale może nie padnie :)

 

 

co do akwa to na razie początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post zmobilizował mnie do aktualizacji :P

Dołączona grafika

Doszła blyxa :) (nareszcie) i Subwassertang. Eleocharis rośnie jak dziki, to samo rotala i heniek. Babaulti to chyba nie muszę pisać...

Na lewo dam jeszcze jakieś wyższe rośliny i przestawię grzałkę.

Cały czas widać kable ale to muszę znaleźć czas żeby kupić brystol... Gałęzatka musi tam zostać dopóki jej nie sprzedam :/ tak samo jak pływająca rotala pod taflą wody. I na razie tyle... oceniajcie, krytykujcie, raczej nie chwalcie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I kolejna aktualizacja :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tym razem doszły rośliny które mają zasłonić filtr jak się rozrosną, Potamogeton i Rotala vietnam.

Zakupiłem też tą liściastą roślinkę dla estetyki ale nazwa mi wyleciała :P

Zamieniłem także jedną ze świetlówek, 10000K na 6500K.

 

Aktualna obsada wygląda następująco:

5x Otosek

1x Bojownik

2+29 Danio perłowe (Microrasbora galaxy)

2x krewetka Amano

xx krewetka Babaulti

 

Udajcie że nie widzicie grzałki i termometru :D

 

Enjoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączona grafika

Wreszcie udało mi się znaleźć jakiś fajny korzeń, niestety procedura zatapiania narobiła trochę bałaganu... :P

W dodatku żwir porosło zielone coś... a woda nie może się wyklarować... tła jak nie było tak nie ma :P

 

Oceńcie jest lepiej czy gorzej niż przedtem?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...