Skocz do zawartości

problem z dobraniem rybek...


natka89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam 96l akwarium, niedawno wpuścilam do niego 5 kardynałków 5 danio pregowanych i 2 krewetki red cherry... chciala bym dokupic jeszcze innych rybek, podobnej wielkosci lub nieznacznie wiekszych.. Poki co akwariu,m wydaje byc sie puste a chciala bym zeby tetnilo zyciem:) Napewno jest ktos bardziej doswiadczonym akwarysta niz ja i pomoze mi dobrac towazyszy do moich rybek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... interesuje mnie jakas rybka czyszczaca na dno , chciala bym jeszcze dobrac jeden inny gatunek ktory plywal by z danio i kardynałkami ...Chodzi mi o to zeby rybki zyly w zgodzie i nie robily sobie krzywdy... sama dobralam danio i kardynałki ale co do reszty to boje sie sama dobierac .... tak akwarium ma 80 dl ...dosc sporo roslinek , pare wiekszych kamieni i korzen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś mój poprzedni post?

Nie można trzymać razem kardynałki z danio bo wolą inne temperatury.

 

Moje propozycje:

 

- propozycja z kardynałkami (20 stopni):

- kardynałek chiński - 16 szt.

- wielkopłetw wspaniały - 1+3 szt.

 

- propozycja z danio:

(pręgowanym [22 stopnie]):

- danio pręgowany - 6 szt.

- prętnik karłowaty - 1+3 szt.

- brzanka różowa - 6 szt.

 

(np. tęczowym [24 stopni]):

- danio tęczowy - 6 szt.

- razbora klinowa - 8 szt.

- czekoladowiec malajski - 1+3 szt.

- nie wiem czy nie będzie ciasnota jak np. dodamy 6 szt. na dno cierniooczków Kuhla

- krewetki i ślimaczki

 

Na przylgi chińskie i na wszystkie gurami z rodzaju Trichogaster akwarium jest za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ... fajne propozycje ale nie skorzystam.... i musze cie poprawic , danio pregowany i kardynalek chinski moga byc razem i czuja sie calkiem dobrze ... wymagania temperaturowe maja praktycznie identyczne... sprawdz sobie nawet na superakwarium.pl :) danio pregowany temp. 18- 25 C a kardynałek chinski od ponizej 19 - 25 C... w ksiazce ktora posiadam tez tak napisano.. a kupilam je w sklepie gdzie byly trzymane razem:) nie chce ci wytykac bledow ale jednak w tym przypadku sie mylisz... jesli nie potrafisz mi pomoc w dobraniu towarzystwa dla moich danio i kardynalkow to poprostu to napisz... bo nie bede tracic czasu i poszukam gdzie indziej informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pisz posta pod postem.

Po drugie nawet 24-25 stopni a dlaczego? Po to są temperatury ze tak powiem krańcowe. ryby mogą wytrzymać w takich temperaturach ale nie długo. Szukamy raczej przy dolnej granicy odpowiednią temperaturę. Więcej Ci dobrze radzić nie będę, rób co chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku zastanow sie , pisalam przedzialy temperatur z jakich danio i kardynalki zyja ... czyli od 18 do 25 C nie powiedzialam ze zamierzam trzymac je non stop w temp. 24-25C .... szukam rybek ktore maja takie same wymagania temperaturowe jak danio i kardynalki zeby nie trymac ich w zbyt cieplej wodzie.... i znalazlam w dodatku tez pochodzace z azji, a i doczytalam ze na 1 przylge musi byc 45 litrowe akwarium ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...