Skocz do zawartości

[54L] ogólne by Patrix85


Patrix85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wam pokazać moje pierwsze akwarium, które będę systematycznie rozwijane w miare możliwości finansowych jak i w miarę wolnego czasu. Chętnie przyjmę propozycje co mógłbym dodać ale nie będę słuchać bezsensownej krytyki.

 

 

Pojemność:

54l (60x30x30) profil

 

Filtracja:

wewnętrzny Hailea BT-400

 

Ogrzewanie:

grzałka Hailea 50W

 

Oświetlenie:

15W standardowe które było w pokrywie(ale nie dam głowy) pokrywa Diversa

 

Podłoże:

żwirek bazaltowy czrny

 

Rośliny:

mech jawajski

moczarka

kabomba

 

parametry wody

PH 7

temp. wody 25/26st C

 

Ryby:

1 bojownik

3 kiryski panda :arrow: będzie 5-6

5 rozbora klinowa :arrow: będzie 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Biorąc pod uwagę to że jesteś początkujący ,to nie będę się mocno czepiał,ale tylko troszeczkę.

Mianowicie tak:

Masz źle wklejone tło i witać,że pod ciekło troszeczkę,popraw bo to samo nie zejdzie.Co do podłoża,to jeśli chodzi o bazalt ,to za duża granulacja i w tym litrażu wyglądają te kamyczki jak kamole.Chcę dodać ,że jest go za mało i trzeba by go dosypać.Pas usypany z piasku może zostać ale też go musisz dosypać.

Teraz czepie się roślin,bo te co masz nie sadzi się w ten sposób ,a w kępach,w pojedynkę to kiepsko wygląda.Dosadź jeszcze inne roślinki,mniej wymagające,chyba że dołożysz jeszcze jedną 15W.

A i jeszcze ten jeden z kirysów ,coś mu jest bo widać zaczerwienienie z prawej strony,sprawdź to i uważaj.

Na razie to tyle,reszta z czasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnego wyglądu akwarium nie będę oceniać. Ocenię jedna rzecz i dam ci spory minus. Siedzisz na forum, zapewne coś czytasz i po kiego przyszło Ci do głowy dawać bazalt jeśli obsadę denną planujesz. Masz już pokaleczone od ostrych kamieni kiryski Pandy, co widać na załączonym zdjęciu :x . Gratuluje rozwagi i dbania o pociechy... wywal natychmiast ten szajs, albo oddaj rybcie- będą się regularnie kaleczyły, co może Ci przysporzyć sporych kłopotów w postaci infekcji bakteryjnych :evil: duży minus za to podłoże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnego wyglądu akwarium nie będę oceniać. Ocenię jedna rzecz i dam ci spory minus. Siedzisz na forum, zapewne coś czytasz i po kiego przyszło Ci do głowy dawać bazalt jeśli obsadę denną planujesz. Masz już pokaleczone od ostrych kamieni kiryski Pandy, co widać na załączonym zdjęciu :x . Gratuluje rozwagi i dbania o pociechy... wywal natychmiast ten szajs, albo oddaj rybcie- będą się regularnie kaleczyły, co może Ci przysporzyć sporych kłopotów w postaci infekcji bakteryjnych :evil: duży minus za to podłoże!

kamieni dodam. a kirysek już taki był jak go przyniosłem. po prostu nie zauważyłem jak go kupowałem. tło jest tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieni nie masz dodać, tylko masz je wywalić! Przyniosłeś takiego kiryska, co nie zmienia faktu, że za niedługo wszystkie będą tak wyglądały od bazaltu (pokaleczą się, potna wąsy itp, itd.), w dodatku jedno mnie dziwi.

Kiryska w takim stanie dałeś do akwarium z innymi rybami? Była kwarantanna? Jeśli nie, to życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał do tego akwa jakiś ładny korzeń i obsadził go tym mchem. Na tył wszystkie rośliny, a na przód bym dokupił jakieś niższe.

 

Podłoże musiało by być cale zmienione. Za duża granulacja i jak już poprzedniczka napisała rybki mogą się pokaleczyć.

 

Jak to jest 54l to ja bym tutaj zrobił harem bojka (1+3) i bym dokupił kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoże wymienie to znaczy cześć odsypie a dosypie drobniejszego i powiększę tą plaże z pisku. korzeń jest w planach ale jeszcze odpowiedniego nie znalazłem. w tym tyg będę mieć nowe roślinki to przesadzę wysokie roślinki na tył i dam korzeń, mech i więcej piasku. a może mi doradzicie na jaki mam filtr zmienić ten obecny bo głośny nie jest ale buczy i w sumie sie przyzwyczailem ale jak będę mieć pieniądze to go wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przysypiesz bazalt jakimś żwirkiem o drobnej granulacji to po jakimś czasie (odmulaniu dna, przesadzaniu roślinek itp.) zmieszają ci się i znowu będą kaleczyć kiryski. Wiem bo sam kiedyś tak próbowałem. Co do filtra to polecam aquael fan 1.

Mam go i u mnie się świetnie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 27.10.2010r.

 

Pojemność:

54l (60x30x30) profil

 

Filtracja:

wewnętrzny Hailea BT-400

 

Ogrzewanie:

grzałka Hailea 50W

 

Oświetlenie:

15W standardowe które było w pokrywie(ale nie dam głowy) pokrywa Diversa

 

Podłoże:

żwirek czarny

 

Rośliny:

mech jawajski

moczarka

kabomba

nurzańce

microsorium

pelia

kryptokoryna

 

parametry wody:

PH 7

temp. wody 25/26st C

 

Ryby:

1 bojownik

5 kiryski panda

6 rozbora klinowa :arrow: będzie 8

 

ozdoby:

korzeń

kawałki kokosa

kamienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetrzij przednio szyba bo widać że mosz zaschniynte zacieki z gąbki abo szmatki kierom przeciyrołeś akwa,po drugie to za dwa, trzy tydnie bedzisz miał zmieszany piosek z zwirym

:zamieszany: :lol:

Przetłumacz, albo napisz lepiej po polsku :D

Nie jestem modem, ale to tak dla info ;)

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na pewno na spory + ,,,,,

Przesadź trochę więcej roślinek na prawą stronę żeby zasłonić filtr :lol:

Jeszcze do dopracowania,,,,, kilka rzeczy ale w dobrą stronę wszystko idzie

 

Szczupak Ślązaka nigdy nie słyszałeś??? To nie są błędy ortograficzne a gwara jakaś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetrzij przednio szyba bo widać że mosz zaschniynte zacieki z gąbki abo szmatki kierom przeciyrołeś akwa,po drugie to za dwa, trzy tydnie bedzisz miał zmieszany piosek z zwirym

zacieki to niedopatrzenie :P

 

 

 

 

Akwa spoko, ale ten białe kamienie jakoś wg. mnie nie wyglądają naturalnie. Ale to tylko moje odczucie ;)

ten kamień po lewej jest biało niebieski i w rzeczywistości wygląda inaczej. postaram sie pokazać jak wygląda naturalnie. A ten po prawej ma kolor piaskowy. Jak dobrze pamiętam to dała mi je siostrzenica(wtedy lat 7) po powrocie z nad morza.

 

Poczekam troche żeby zobaczyć jak roślinki podrosną i na pewno coś dosadzę. Jakieś podpowiedz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...