Skocz do zawartości

Oświetlenie (wybór świetlówki)


casti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem. Otóż moja wysłużona świetlówka osram 640 musi odejść do lamusa bo chciał bym zastąpić ją czymś z czego rośliny będą miały większy pożytek ( jak wiadomo do fotosyntezy dobrze przyswajają światło od 6000k-8500k)

Teraz nadchodzi największe zło... co wybrać ;) zastanawiałem się nad NARVA DAYLIGHT 860 tutaj pojawia się moje ale czy te pasmo zielonego koloru nie bedzię zbednym czynnikiem ? (gdzies wyczytałem, ze rośliny nie potrzebuje tego pasma) ale ze szkolnej ławki wiadomo, ze chlorofil wyłapuje kolor zielony i jest czynnikiem fotosyntezy więc zgłupiałem ;/ Może ktoś sensownie się wypowiedzieć na temat tej świetlówki ? Następną świetlówka miała by być PHILIPS AQUARELLE 10000k tutaj nie wiedzę przeciw wskazań bo niby wszyscy sobie ją chwalą. Ale proszę także o sugestie, najlepiej kogos kto długo siedzi w temacie.

Niby jest do wyboru jeszcze sylvania gro lux, ale wszyscy klną, że od niej lony wychodzą.

Podsumowując który zestaw byłby najlepszy ?

I) Hailea 15w (10kk) <--- tą już posiadam, + 2x NARVA DAYLIGHT

II) Hailea 15w (10kk) + NARVA DAYLIGHT + PHILIPS AQUARELLE

Oczywiście Narva jak i Philips będą to 8w świetlówki.

A i moje akwa to 54l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gro-lux daje dobre efekty jeśli chodzi o wzrost roślin z pierwszego planu. Ale efekt wizualny kolorów w akwarium mnie zniechęcił. Wszystko jest mocno czerwone, nawet moje czarne podłoże AS, zmieniło barwę na brązową. Moim zdaniem wygląda to trochę nienaturalnie. Tak więc coś za coś. W swoim baniaku używam od kilku miesięcy tylko 865 osram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto uskarża się na gro luxa------bzdura i to totalna.

Ależ mistrzu...,nikt nie uskarża się na GRO-LUX-a/nie padło ani jedno słowo na w/w świetlówkę.

Pamiętaj,że nie do każdego zbiornika się nadaje.

Ale efekt wizualny kolorów w akwarium mnie zniechęcił. Wszystko jest mocno czerwone, nawet moje czarne podłoże AS, zmieniło barwę na brązową. Moim zdaniem wygląda to trochę nienaturalnie. Tak więc coś za coś. W swoim baniaku używam od kilku miesięcy tylko 865 osram

Proszę nikogo nie krytykować---to forum ma za zadanie pomagać i informować--->>NIE ZNIECHĘCAĆ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto uskarża się na gro luxa------bzdura i to totalna.

Ależ mistrzu...,nikt nie uskarża się na GRO-LUX-a/nie padło ani jedno słowo na w/w świetlówkę.

Pamiętaj,że nie do każdego zbiornika się nadaje.

Ale efekt wizualny kolorów w akwarium mnie zniechęcił. Wszystko jest mocno czerwone, nawet moje czarne podłoże AS, zmieniło barwę na brązową. Moim zdaniem wygląda to trochę nienaturalnie. Tak więc coś za coś. W swoim baniaku używam od kilku miesięcy tylko 865 osram

Proszę nikogo nie krytykować---to forum ma za zadanie pomagać i informować--->>NIE ZNIECHĘCAĆ.
Chłopie przepraszam ale ten drugi cytat nie jest mój,bo ja nie używam 865 Osram

Skąd ty to wytrzasnąłeś. :zamieszany:

Przecież to cytat wzięty od napoleona,a nie ode mnie.

A------- casti ------napisał ,że wszyscy na gro luxa klną,czyż nie ;) i tu padło moje stwierdzenie o gro luxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to cytat wzięty od napoleona,a nie ode mnie.

Sory janusz,sam nie wiem jak ten cytat się znalazł "pod Twoim szyldem".

Zanim sie zorientowałem,już było zbyt pózno aby usunąć cały post.

Peace?

Siema--------->>jeszcze raz sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...