Skocz do zawartości

jak długo powinien chodzić filtr?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie martw się, zasną. Jeśli filtr nie będzie włączony 24h, bakterie nitryfikacyjne nie będą miały ciągle przepływu świeżej wody, woda wtedy stanie się brudna. Grozi Ci to też podwyższeniem parametrów ( tj. azotyn - NO2 i azotan NO3 ) przy czym rybki mogą zdechnąć.

Poczytaj: viewtopic.php?f=10&t=23176&p=210148#p210148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa "myki" aby wyciszyć filtr wewnętrzny:

- rurka od napowietrzacza - odłącz, albo po prostu zanurz w wodzie. Po chwili filtr bardzo się wyciszy, a na natlenieniu nic nie stracisz.

- jeśli masz pokrywę, to filtr może ją wprawiać w delikatne, słyszalne wibracje. Wystarczy coś podłożyć.

 

Tym sposobem z traktora można uzyskać na tyle cichy filtr wewnętrzny że da się przy nim zasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dzięki wszystkim za odp a w szczególności Atreyu za przeMEGAwyczesany sposób na wyciszenie gada :mrgreen:

zastosowałem się do porady, filtr ucichł, rybki mają powietrze, ja mam wieczorny spokój, wilk syty i owca cała :D

zanurzyłem ta rurkę w wodzie tylko teraz nie ma bąbelków wogóle, więc jak to 'woda nie traci na natlenieniu'? chyba jednak traci. Bo skąd teraz ma iść powietrze? nic nie kumam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A nie wiecie ile danio pręgowane wytrzymają bez powietrza w 5l butli?(jak myję akwa, to na razie nie mam ich gdzie dawać :oops: , a trudno tam dać mój filtr z napowietrzaniem.

 

Człowieku co ty robisz to masakra!akwarium się nie myje pewnie wylewasz całą wodę i myjesz akwa i wlewasz kranówe???Jeśli tak robisz a raczej tak robisz bo sam tak mniej więcej napisałeś.Już nawet nie chce mi się pisać na ten temat ilu na tym forum jest ludzi co nie wiedzą co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szczupaku :zamieszany:

Człowieku co ty robisz to masakra!akwarium się nie myje pewnie wylewasz całą wodę i myjesz akwa i wlewasz kranówe???Jeśli tak robisz a raczej tak robisz bo sam tak mniej więcej napisałeś.Już nawet nie chce mi się pisać na ten temat ilu na tym forum jest ludzi co nie wiedzą co robią.

Do mamuta.Weź się nie wściekaj, tylko mi wytłumacz, co robię źle, wiesz dobre rady mile widziane :zamieszany: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...